Kostić u sjajnoj formi, „novi Žigić“ trese mreže, a Jović ne zna za gol 40 dana /video/

© REUTERS / HASAN BRATICFilip Kostić i Luka Jović fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta
Filip Kostić i Luka Jović fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta - Sputnik Srbija, 1920, 06.03.2021
Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta odigrali su nerešeno protiv Štutgarta 1:1, u utakmici u kojoj su Filip Kostić i Saša Kalajdžić postigli nove golove u Bundesligi.

Kostić nije igrao najbolje u prvom delu sezone, mučila ga je povreda, ali već više od dva meseca igra na visokom nivou i jedan je od glavnih razloga zašto je Ajntrahta među četiri najbolje ekipe.

Fudbaler iz Kragujevca postigao je jedini gol za Ajntraht, a mogao je i dva puta da bude strelac da je imao malo više sreće u 55. minutu kada mu je poništen pogodak.

Kostić se četrnaest minuta kasnije nagradio i pogodio. Šut Luke Jovića je blokiran, lopta se odbila do Kostića koji je snažnim udarcem savladao golmana Štutgarta.

​Minut pre toga gosti iz Štutgarta poveli su preko reprezentativca Austrije – Saše Kalajdžića.

Momak koji ima srpskog porekla i koji je visok dva metra, te podseća na Nikolu Žigića, nalazi se u sjajnoj formi i protiv Ajntrahta postigao je sedmi gol u isto toliko mečeva.

​Do kraja utakmice nije bilo golova, što znači da je Luka Jović i na šestoj utakmici zaredom ostao bez datog gola. Više od 40 dana prošlo je od pogotka srpskog napadača, te mu je podhitno potrebno da se upiše u listu strelaca.

Jović je poslednji put mrežu zatresao 23. januara na meču protiv Arminije, a onda je usledio post koji i dalje traje.

Ajntraht je četvrti na tabeli sa 43 boda, dok je Štutgart deveti sa 33.