Nevena Ignjatović ostvarila najbolji rezultat u istoriji srpskog skijanja /video/

© Foto : Ustupljeno SputnjikuNevena Ignjatović
Nevena Ignjatović - Sputnik Srbija, 1920, 05.03.2021
Nevena Ignjatović, najbolja srpska skijašica, nalazi se na 14. mestu u generalnom plasmanu super veleslaloma, pred poslednju trku sezone u Evropa kupu.

Ignjatovićeva iza sebe ima dve trke u italijanskoj Val di Fasi.

Prvu je završila na 13. poziciji sa sekundom i 76 stotinki zaostatka u odnosu na pobednicu Jasminu Zuter iz Švajcarske.

U drugoj trci slavila je Julija Pleškova, dok je Nevena završila na 20. mestu sa zaostatkom od 1,96.

„Bilo je nekoliko grešaka koje su me koštale odličnog plasmana, ali se spremam za polovinu marta gde me očekuje poslednja finalna trka na kojoj ću dati sve od sebe da napravim vrhunski rezultat i dođem do samog vrha Evropa kupa“, rekla je Ignjatovićeva.

Naša najbolje skijašica je 14. u generalnom plasmanu sa 63 boda, a šansu za nove bodove i bolji plasman će imati u finalnoj trci u austrijskom Salbahu 18. marta.

Niko u Srbiji pre Nevene Ignjatović, nije bio u Top 15 u generalnom plasmanu Evropa Kupa, u disciplini super veleslalom.

Prva u generalnom plasmanu je Jasmina Zuter iz Švajcarske sa 252 boda, druga je njena sunarodnica Stefani Jenal sa 250, a treća Julija Pleškova iz Rusije sa 180.

► Najbolji sa najboljima: Ruske pobednike na svetskim prvenstvima pratiće Čajkovski /video/

► Reč „Rusija“ i „ruski“ biće zabranjeni na Olimpijadi, umesto himne – „Kaćuša“, umesto imena – „ROC”