Partizan se raspao u Italiji – u poslednjem kolu se sve rešava!

© Foto : ABA / KK PartizanRašon Tomas, košarkaš Partizana
Rašon Tomas, košarkaš Partizana - Sputnik Srbija, 1920, 03.03.2021
Košarkaši Partizana poraženi su od Trenta 69:54, i sada u poslednjem kolu moraju da pobede Metropolitan ubedljivom razlikom kako bi se plasirali u plej-of Evrokupa.

Izabranici Saša Filipovskog mogli su da se pobedom u Italiji približe Top 8 fazi, ali nisu uspeli da u toj nameri i sada će im biti veoma teško da prođu dalje.

Šansa i dalje postoji, za Partizan je važno što je Lokomotiva pobedila francuskog predstavnika i što od Trenta nisu izgubili sa više od 28 poena razlike.

Najtrofejniji srpski košarkaški klub sada ima skor od dve pobede i tri poraza, i u poslednjem kolu mora da pobedi Metropolitan sa velikom razlikom jer je u prvom meču protiv Francuza izgubio 79:62.

Najefikasniji u poraženom timu bio je Rašon Tomas sa 17 poena, dok je pobednika predvodio Geri Braun sa 13 poena.

Crno-beli dobro su otvorili utakmicu, trojkom Nemanje Dangubića poveli su 10:8 i do kraja četvrtine uspešno su održavali prednost – 19:15.

Bili su u dobrom ritmu izabranici Saša Filipovskog, ali u drugoj četvrtini usledio je festival promašaja – i to na obe strane.

Partizan je bez koša bio više od pet minuta, Trento je preuzeo inicijativu i do kraja poluvremena ostao je egal.

Na petnaestominutnu pauzu otišlo se sa rezultatom 29:28 za domaćina.

Treća deonica bila je ključna za dalji razvoj duela. Očajnu igru iz drugog perioda, crno-beli preneli su u treći.

Veliki broj izgubljenih lopti, promašaja, grešaka u odbrani... Raspala se igra Partizana i prednost italijanske ekipe samo je rasla.

Na kraju Trento je u četvrtu deonicu ušao sa velikih +18 – 56:38.

Partizan je u poslednjoj četvrtini uspeo da smanji zaostatak, što će biti veoma važno pred poslednje kolo u kom su sve karte otvorene. Crno-belima treba ubedljiva pobeda da bi bili sigurni, a da li će se to desiti saznaćemo 10. marta.

Da li ćemo na početku Igara imati srpsko-hrvatski spektakl?