Burno u Senti – dva crvena, dva penala i pobeda Zvezde /video/

© Foto : FK Crvena zvezdaFudbaleri Crvene zvezde na utakmici protiv Novog Pazara
Fudbaleri Crvene zvezde na utakmici protiv Novog Pazara - Sputnik Srbija, 1920, 03.03.2021
Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su TSC na gostovanju 3:1 u 25. kolu Superlige Srbije.

U jednom od dva derbija ove runde crveno-beli do 22. pobede u sezoni došli su posle velike borbe i žustre igre na terenu. Golove za Zvezdu postizali su Pavkov u 54. i 70. minutu i Kanga u 68, dok je Lukić u 58. bio jedini strelac za TSC.

Tokom prvog poluvremena nije bilo mnogo uzbuđenja, dok je drugo bilo potpuno suprotno – dva penala, dva crvena kartona i čak četiri gola.

U prvom periodu igre viđena je nemila scena na terenu kada su se sudarili Lukić iz TSC-a i Milunović iz Zvezde. Igračima je ukazana pomoć i meč je ubrzo nastavljen.

Zvezda je povela u 54. minutu preko Milana Pavkova. Ivanić je dodao loptu do napadača ekipe iz Ljutice Bogdana koji je malo „bocnuo“ loptu i prevario golmana.

Samo 60 sekundi kasnije crveno-beli ostali su sa igračem manje. Gajić je faulirao Zeca, arbitar je to sankcionisao crvenim kartonom i penalom za domaćina. Lukić ga je realizovao i na semaforu je bilo 1:1.

TSC je izjednačio, imao je i igrača više, te su bili u veoma dobroj poziciji da ugrozi aktuelnog šampiona Srbije.

Međutim, deset minuta kasnije stanje na terenu bilo je izjednačeno, pošto je Tomanović dobio drugi žuti karton.

Ivanić je oboren u kaznenom prostoru, arbitar je pokazao na belu tačku, a Tomanović je agresivno protestovao zbog čega je dobio drugi žuti karton.

Kanga je uzeo loptu i realizovao jedaneasterac.

Zvezda se tu nije zaustavila i do kraja utakmice postigla je još jedan gol.

Pavkov se našao na pravom mestu i uklizavanjem je postigao svoj drugi, a Zvezdin treći gol na meču.

Do kraja utakmice nismo videli više golova i na semaforu je ostalo je 1:3.

Zvezda je prvoplasirana sa 68 bodova, dok je TSC ostao na sedmom mestu sa 30 bodova manje.