Milan zaboravio Zvezdu i posle 450 minuta rešio veliki problem /video/

© AP Photo / Antonio CalanniAnte Rebić, desno, u duelu sa Radovanom Pankovim
Ante Rebić, desno, u duelu sa Radovanom Pankovim - Sputnik Srbija, 1920, 01.03.2021
Fudbaleri Milana prekinuli su post bez postignutog gola iz igre u Seriji A još od 7. februara.

Hrvatski reprezentativac Ante Rebić je Rosonerima doneo prednost, odnosno pobedu protiv Rome u 24. kolu Serije A golom u 58. minutu utakimce.

To je Milanu bio prvi gol iz igre još od 7. februara i pobede nad Krotoneom rezultatom 4:0, kada je mrežu u 70. minutu zatresao upravo Rebić.

Izabranici Stefana Piolija su u međuvremenu zabeležili jednu pobedu i po dva remija i poraza, uključujući i dva nerešena rezultata protiv Crvene zvezde u Ligi Evrope.

Iako su protiv crveno-belih postigli tri gola tokom dvomeča, nijedan nije bio njihovo delo iz igre – jedan je došao posle autogola Radovana Pankova, a dva sa bele tačke.

Fudbaleri Zvezde i sudija Mansano - Sputnik Srbija, 1920, 28.02.2021
Zašto Španac nije smeo da dozvoli da Zvezda pobedi u Milanu?

Milan protiv Specije i Intera nije uspeo da zatrese mrežu nijednom, dok je prvi gol protiv Rome bi delo Frenka Kesija sa penala.

Kada se spoje utakmice u Seriji A i Ligi Evrope, Milan je bez gola iz igre bio oko 450 minuta fudbala.

I pored toga je uspeo da prođe Zvezdu i zakaže duel osmine finala LE protiv Mančester junajteda, ali i da ostane u trci za osvajanjem titule u Italiji, s obzirom da je trenutno na drugom mestu sa četiri boda manje od prvoplasiranog Intera.