Zvezdin poker golova za tri boda protiv Proletera

© Foto : FK Crvena zvezdaFudbaleri Zvezde
Fudbaleri Zvezde - Sputnik Srbija, 1920, 28.02.2021
Fudbaleri Crvene zvezde upisali su ubedljivu pobedu nad Proleterom rezultatom 4:0 u 24. kolu Superlige Srbije.

Izabranici trenera Dejana Stankovića su bili bolji rival tokom cele utakmice, a rivalu su za više od 90 minuta igre dozvolili svega dva šuta.

Zvezda je do prednosti stigla u 22. minutu kada je fudbaler novosadske ekipe Leandro zatresao mrežu svoje ekipe.

Deset minuta kasnije rezultat je bio dupliran golom mladog veziste Veljka Nikolića, što je bio i konačan ishod prvog poluvremena.

U nastavku je Stanković umesto Gelora Kange i Mirka Ivanića na teren poslao Aleksandra Kataija i Slavoljuba Srnića, a u 56. minutu treći gol za njegov tim postigao je El Fardu Ben.

Konačnih 4:0 postavio je Katai, u 90. minutu.

Stanković je ovoj utakmici pružio šansu i igračima sa manjom minutažom u prethodnom periodu, Nikoli Krstoviću, Željku Gavriću i Ričardu Odadi.

Zvezda je upisala i 21. pobedu u sezoni, ima 65 bodova, šest više od Partizana i meč manje.

► Zašto Španac nije smeo da dozvoli da Zvezda pobedi u Milanu?