Srbin „pocrveneo“, Hrvat tragičar: Moskovski derbi nije razočarao /video/

© Sputnik / Pavel Bednяkov / Uđi u bazu fotografijaMarko Nikolić na meču Lokomotive i CSKA
Marko Nikolić na meču Lokomotive i CSKA - Sputnik Srbija, 1920, 27.02.2021
U velikom moskovskom fudbalskom derbiju Lokomotiva je pobedila CSKA rezultatom 2:0. Trener pobedničkog sastava Marko Nikolić zaradio je crveni karton.

Nikolićeva Lokomotiva je na domaćem terenu nadigrala ljutog rivala i približila mu se na tabeli.

Utakmicu je, pored golova, obeležio i crveni karton za bivšeg stručnjaka Partizana, koji je isključen sa utakmice u 74. minutu.

On je bio nezadovoljan odlukom sudije da dosudi penal za Armejce, pa je zbog izliva emocija prilikom protesta za manje od 60 sekundi dobio dva žuta kartona.

Na sreću po njega, hrvatski vezista Nikola Vlašić je loptu sa bele tačke poslao daleko iznad prečke, čime je, ispostavilo se, bio tragičar svoje ekipe.

U tom trenutku Lokomotiva je već vodila 2:0, pošto je do velike prednosti stigla već u prvom poluvremenu.

Strelci za domaći sastav bili su Lisakovič u šestom i Kričovjak u 41. minutu utakmice.

CSKA je tokom drugog poluvremena imao više od igre i čak devet šuteva ka golu protivnika, naspram nijednog sa druge strane, ali nikako nije uspevao da dođe barem do jednog gola.

Lokomotiva se sjajno branila i došla do bitna tri boda, ali i sa tim uspehom trenutno zauzima tek šesto mesto ruske Premijer lige, šest bodova iza drugoplasiranog CSKA.