Partizanov košmar na Jadranu se nastavio u Zadru /video/

© Foto : ABA liga/Zadar/Zvonko KucelinDominik Mavra (Zadar, levo) i Ognjen Jaramaz (Partizan, desno)
Dominik Mavra (Zadar, levo) i Ognjen Jaramaz (Partizan, desno) - Sputnik Srbija, 1920, 27.02.2021
Košarkaši Partizana nastavili su da pružaju loše partije u ABA ligi, pošto je ovog puta od njih bio bolji Zadar rezultatom 96:94, u 19. kolu regionalnog prvenstva.

Zadar je zabeležio bitnu pobedu u borbi za opstanak, dok su crno-beli, koji su odavno izgubili realne šanse za plasmanom u plej-of, pretrpeli peti poraz u nizu u Jadranskoj ligi.

Hrvatski klub je ujedno zabeležio i prvu pobedu protiv Partizana posle četiri uzastopna neuspeha na domaćem parketu.

Partizan sada ima učinak od sedam pobeda i 11 poraza, dok Zadar ima šest trijumfa i devet neuspeha.

Zadar je bolje otvorio meč, koji je počeo dosta tvrdo, bez puno poena i atraktivnih poteza.

Partizan je tokom prve četvrtine pravio dosta grešaka, što je Zadranima donelo vođstvo (19:17).

​Druga četvrtina počela je odlično po goste iz Beograda, odnosno po njihovog plejmejkera Džoša Perkinsa, koji je sa tri trojke napravio preokret.

Amerikanac je nastavio da igra odlično, ali to nisu ispratili njegovi saigrači.

Domaćin je na poluvremenu imao zasluženu prednost (41:37).

​Trojke Zagorca i Jaramaza zadržale su crno-bele u rezultatskom priključku početkom treće deonice, ali su Zadrani jako brzo došli do dvocifrene prednosti.

U jednom trenutku je bilo ubedljivih +12 za domaći sastav, ali je ekipa koju predvodi Sašo Filipovski uspela da pred poslednjih deset minuta ima prihvatljiv zaostatak (61:55).

​Zadar je dobro čuvao prednost u prva četiri minuta poslednjeg kvartala, kada je usledila serija Partizana za prvo izjednačenje još od početka druge četvrtine.

Crno-beli su imali dva napada za vođstvo, ali su promašaje Dangubića i Trifunovića surovo kaznili Mavra i Karter sa po jednom trojkom za +6.

Ipak, Partizan se nije predavao. Poenima Jaramaza i Trifunovića došli smo do potpunog egala (81:80) na oko 80 sekundi do kraja utakmice.

Partizan je ponovo imao napad za vođstvo i ponovo ga uprskao, ovog puta posle koraka Perkinsa, a kazna je ovog puta došla posle polaganja Palokaja na 30 sekundi do kraja.

Spasilac crno-belih je po ko zna koji put bio Jaramaz, koji je na nešto više od sekunde do kraja pogodio trojku za izjednačenje. Zadru nije uspela akcija za pobedu, pa se otišlo u produžetak.

​Dramatični povratak u meč nije pomogao Partizanu, koji je postigao prve poene u dodatnih pet minuta, ali onda dopustio seriju protivniku da napravi novu seriju.

U narednih nekoliko napada igralo se koš za koš, što je više odgovaralo domaćem sastavu koji je čuvao prednost.

Na nešto više od 60 sekundi do kraja produžetka Zadar je došao do četiri poena prednosti, a Filipovski je reagovao tajm-autom.

Odmah posle predaha trojku je promašio Tomas, a Zadar se sa dva slobodna bacanja Mavre odlepio na, ispostavilo se, nedostižnih +6.

​Od igrača u crno-belom dresu se najviše istakao Rašon Tomas sa 24 poena uz neverovatnih 10/14 iz igre i devet skokova.

Odlični su bili i Ognjen Jaramaz sa 19 poena i sedam asistencija, Uroš Trifunović sa 18 poena i osam skokova i Džoš Perkins sa 18 poena i pet skokova.

Na drugoj strani istakli su se Dominik Mavra sa 20, Džastin Karter sa 17 i Kodi Džastis, Domagoj Vuković i Činanu Onuaku sa po 11 poena.

Partizanov naredni duel biće 3. marta u Italiji, kada u pretposlednjem kolu Top 16 faze Evrokupa gostuje Trentu.