Bolšunov konačno osvojio zlato!

© AP Photo / Matthias SchraderRuski skijaš Aleksander Bolšunov proslavlja zlato na Svetskom prvenstvu
Ruski skijaš Aleksander Bolšunov proslavlja zlato na Svetskom prvenstvu - Sputnik Srbija, 1920, 27.02.2021
Ruski skijaš Aleksander Bolšunov konačno je osvojio zlatnu medalju na svetskim prvenstvima, nakon što je prethodno u četiri navrata osvajao srebrne.

On je Rusiji doneo prvu medalju na Svetskom skijaškom prvenstvu u Oberstdofru.

Bolšunov je bio najbolji u skijatlonu od dva puta po 15 kilometara sa vremenom od 1:11:33.9.

Iza njega ostali su Norvežani Simen Hegstad Kruger, koji je kasnio 1,1 sekundu, i Hans Krister Holund, koji je bio sporiji za 1,7 sekundi.

Što se takmičara iz našeg regiona tiče, Miloš Čolić iz BiH je bio 63, a Miloš Milosavljević iz Srbije 68.

​Titulu kod dama u skijatlonu od dva puta po 15 kilometara osvojila je Norvežanka Tereza Johaug, koja je po peti put osvojila medalju na svetskim prvenstvima i time postala najbolja skijatlonka u istoriji.

Ona je bila bolja od Šveđanki Fride Karlson i Ebe Anderson za čak 30 sekundi.

Planetarni šampionat završava se 7. marta.