„Sudija je terorista, Srbi su hteli da ga pojedu, pokrašće nas u ponedeljak“

© REUTERS / DANIELE MASCOLOSudija Hesus Hil Mansano
Sudija Hesus Hil Mansano - Sputnik Srbija, 1920, 26.02.2021
Hesus Hil Mansano, španski fudbalski sudija, bacio je u senku utakmicu između Milana i Crvene zvezde odlukom da srpskom timu ne dozvoli da izvede korner na isteku nadoknade vremena drugog poluvremena, što je izazvalo burne reakcije, ali i podsećanje na njegove aktivnosti u španskom fudbalu.

Šampion Srbije je pri rezultatu 1:1 jurio drugi gol ne bi li prošao u osminu finala Lige Evrope, ali mu je tu priliku oduzeo 37-godišnji arbitar.

On je označio kraj meča u momentu dok se Aleksandar Katai pripremao da uputi loptu u kazneni prostor Milana, zbog čega se suočio sa burnim reakcijama srpskog tima, a jednako ogorčeni bili su i ljubitelji fudbala koji su nezadovoljstvo iskazali na društvenim mrežama.

„Sramota, bilo je još vremena za Zvezdu, ali on nije dozvolio da se izvede korner, da je Zvezda postigla gol kvalifikovala bi se za sledeću fazu“.

​Svesni uloge Mansana bili su i navijači Milana.

„Spasao nas je, trebalo je da dozvoli korner na kraju utakmice“.

„Naš najbolji igrač“.

„Bolji je od Romanjolija“.

„Igrač utakmice“.

Neutralni su bili jasni – Mansano je pomogao Milanu da izbegne šokantan poraz sa igračem više.

„Sve je bilo po pravilima, ali se kriterijumi ponekad razlikuju, za neke ekipe su jedni, za neke drugi“.

„Mansano je terorista“.

„Milan treba da mu zahvali, Zvezda je sa deset igrača bila bliža golu, da nije bilo Donarume“.

„Srbi su hteli da ga pojedu“.

Mansano će u ponedeljak deliti pravdu na utakmici između Real Madrida i Real Sosijedada, što se ne sviđa navijačima tima iz Baskije.

„Pokrašće nas u ponedeljak, ne morate da budete vidoviti da biste to znali“.

Španac je u tamošnjoj javnosti poznat kao sudija koji „ide na ruku velikima“, pa je bilo podsećanja i na momente kada je svirao kraj pre nego što su rivali Real Madrida i Barselone dolazili u priliku za gol, ne bi li sprečio iznenađenje.

Ipak, sve što je uradio je u skladu sa fudbalskim pravilima, nadoknada vremena je istekla, ali je u svemu stvar osećaja za igru, s obzirom na to da je kraj označio svega nekoliko sekundi po završetku trećeg minuta dodatnog vremena.