Jokić odličan u novom porazu, Marjanović promašivao i skakao /video/

© AP Photo / Jack DempseyNikola Jokić u duelu sa košarkašem Vašington Vizardsa
Nikola Jokić u duelu sa košarkašem Vašington Vizardsa - Sputnik Srbija, 1920, 26.02.2021
Srpski košarkaši Nikola Jokić i Boban Marjanović imali su zapažene utakmice u porazima svojih ekipa, u NBA noći između četvrtka i petka.

Jokićevi Denver Nagetsi izgubili su meč od Vašington Vizardsa na domaćem terenu rezultatom 112:110.

Potencijalni MVP lige je u četvrtom porazu u prethodnih šest mečeva učestvovao sa 24 poena (9/18 iz igre), 11 skokova, sedam asistencija i dve blokade.

Denver je preuzeo kontrolu nad utakmicom početkom poslednje četvrtine, ali na kraju pao posle neizvesne završnice.

Nagetsi su u poslednjem minutu imali dva šuta za pobedu, ali Džamal Marej i Fakundo Kampaco nisu bili precizni.

Kod pobednika su se istakli Bredli Bil sa 33 poena (10/9) i po četiri skoka i asistencije, Rui Hačimura sa 20 poena i Rasel Vestbruk sa tripl-dablom od 16 poena i po deset skokova i uspešnih dodavanja.

Legendarni američki košarkaš Šekil O'Nil - Sputnik Srbija, 1920, 24.02.2021
Jokić naterao O'Nila da pusti srpski jezik u američkom studiju /video/

Izraelski košarkaš srpskog porekla Deni Avdija je za nešto manje od 20 minuta upisao po dva poena i skoka i jednu asistenciju.

Pored Jokića u ekipi iz Kolorada dobro su odigrali Džamal Marej, koji je imao 34 poena (12/23) i po šest skokova i asistencija, kao i Majkl Porter junior sa 18 poena i deset uhvaćenih lopti.

Marjanovićevi Dalas Maveriksi poraženi su na gostovanju Filadelfija 76ersima rezultatom 111:97.

Dalasu je time prekinuta serija od dve uzastopne pobede, a Marjanović je dobio priliku u startnoj petorci zbog odsustva Kristapsa Porzongisa.

Bobi je priliku iskoristio da zabeleži sedam poena, 12 skokova i jednu blokadu, ali je do pomenutog košgeterskog učinka došao sa loših 3/11 iz igre.

Filadelfija je meč rešila krajem prvog poluvremena, kada je došla do tada maksimalnih +20. Dalas je tokom treće četvrtine uspevao da napravi nekoliko mini-serija, ali nedovoljno da ugrozi prednost rivala.

Marjanović je odigrao odličnu odbranu nad glavnim igračem 76ersa Džoelom Embidom, koji je do 23 poena i devet skokova došao posle 5/20 iz igre.

Po 15 poena imali su Set Kari i Ben Simons, dok je 14 ubacio Dvajt Hauard.

Luka Dončić je bio najefikasniji u poraženom sastavu sa 19 poena (6/13) i četiri asistencije. Džoš Ričardson je imao 13, a Tim Hardavej junior 12 poena.