Burno veče u Ligi Evrope, Zvezda ostala bez novog spektakla /video/

© AP Photo / Uwe AnspachDetalj sa meča Hofenhajm – Molde
Detalj sa meča Hofenhajm – Molde - Sputnik Srbija, 1920, 26.02.2021
Šesnaestina finala Lige Evrope je završena, a poznati su parovi osmine finala. Pored dramatičnog dvomeča Crvene zvezde i Milana četvrtak je obeležilo još nekoliko zanimljivih parova.

Dan nakon završetka šesnaestine finala izvučeni su parovi osmine finala, a da je Zvezda prošla Milan u osmini finala bi se sastala sa još jednim gigantom, Mančester junajtedom...

Bilo kako bilo, u četvrtak uveče viđeno je nekoliko veoma zanimljivih mečeva i iznenađenja.

Verovatno najveći šok doživeli su fudbaleri Lestera, koji su na domaćem terenu poraženi od Slavije iz Praga rezultatom 2:0.

Lisice su imale povoljan rezultat iz prvog meča (0:0), ali to im nije pomoglo da prođu u narednu fazu, iako su bili veliki favoriti.

Golove protiv jednog od najboljih engleskih premijerligaša postigli su Lukaš Provod i Abdala Sima.

Arsenal je „kroz iglene uši“ prošao Benfiku, koju je kao formalni domaćin savladao rezultatom 3:2, posle preokreta.

Detalj sa utakmice Milan – Crvena zvezda - Sputnik Srbija, 1920, 26.02.2021
Crveno-bela tragedija u nekoliko činova /video/

Oba meča su odigrana na neutralnom terenu u Pireju zbog striktnih korona-pravila širom Evrope, a Tobdžije su morale da jure rezultat u revanšu.

Nakon gola Obamejanga, formalni gosti iz Lisabona su poveli posle majstorija Dijoga Konkalvesa i Rafe Silve.

U 67. minutu izjednačio je Kiran Tirni, a drugim pogotkom na meču pitanje pobednika je rešio Pjer-Emerik Obamejang, tri minuta pred istek regularnog dela.

Poprilično iznenađenje viđeno je i u Napulju, gde je Napoli pobedio Granadu sa 2:1, ali ispao iz Evrope.

Izabranicima Đenara Gatuza minimalna pobeda nije bila dovoljna da nadoknade poraz rezultatom 2:0 u prvom meču odigranom u Španiji.

Za goste je strelac bio Anhel Montoro, a za domaćina Pjtor Zjelinski i Fabijan Ruis.

Italijanski klub je imao nekoliko odličnih šansi da meč uvede u dramatičnu završnicu, ali je na kraju ostao daleko od cilja.

Nemački Hofenhajm se propisno obrukao protiv norveškog Moldea, pošto je na domaćem terenu pretrpeo poraz od 2:0, nakon više nego solidnih 3:3 iz prvog meča.

Golove za Molde postigao je Eirik Uland-Anderseon u 20. i 95. minutu utakmice.

Veliku tugu doživeli su navijači PSV-a, pošto su imali rezultatom od 2:0 koji ih je protiv Olimpijakosa vodio u narednu fazu, ali su primili gol u 88. minutu.

Dva pogotka Erana Zahavija nisu bila dovoljna da spreče verovatno najbitniji pogodak u karijeri Egipćanina Koke.

Dalje su prošli i Mančester junajted (protiv Real Sosijedada), Ajaks (protiv Lila), Roma (protiv Brage), Dinamo Zagreb (protiv Krasnodara)...

Ovo su svi parovi osmine finala Lige Evrope, koje su mečevi na programu 11, odnosno 18. marta:

• Ajaks (Holandija) – Jang Bojs (Švajcarska)
  • Dinamo Kijev (Ukrajina) – Viljareal (Španija)