Maestralni Jokić ubacio 41 poen u pobedi Denvera /video/

© AP Photo / David ZalubowskiNikola Jokić u duelu sa Enesom Kanterom
Nikola Jokić u duelu sa Enesom Kanterom - Sputnik Srbija, 1920, 24.02.2021
Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su Portland Trejlblejzerse 111:106, a sjajnu partiju odigrao je srpski košarkaš Nikola Jokić.

Jokić je priredio šou navijačima kraj malih ekrana, bio je nezaustavljiv, te odbrana franšize iz Oregona nije imala rešenje.

Centar reprezentacije Srbije bio je fokusiran, agresivan i apsolutno je najzaslužniji za 17. pobedu Denvera u sezoni.

Jokić je na terenu proveo 38 minuta, a utakmicu je završio sa 41 poenom, pet skokova, pet asistencija, 17/32 iz igre, 3/6 van linije 7,24 i 4/4 sa bacanja.

Denver je od prve četvrtine kontrolisao ritam meča, ali krajem druge i početkom treće deonice dozvolio protivniku da preokrene i dođe do prednosti.

Pred poslednjih 12 minuta rezultat je bio 78:78, te je bilo jasno da će se do kraja voditi velika borba.

Nagetsi su ključnu prednost ostvarili u završnici meča, a tačku na utakmicu stavio je Jokić pogotkom na 90 sekundi do kraja za +9 (103:94). Blejzersi nisu uspeli da nadoknade veliki zaostatak i pretrpeli su poraz.

Pored Jokića u sastavu Nagetsa dobar meč odigrao je samo Džamal Marej sa 24 poena i osam asistencija, dok je ostatak ekipe prilično podbacio.

U poraženom timu Lilard je imao 25 poena i 13 asistencija, Entoni ga je pratio sa 24, Džons i Trent su postigli 18, a Kanter je imao 16 i 14 skokova.

Denver ima skor 17/14, a Portland 18/13.

Srpski košarkaš Boban Marjanović konačno je dobio priliku posle više od 20 dana neigranja.

Marjanović se našao na terenu protiv prvi put od 2. februara i kao i obično iskoristio je ukazanu šansu.

Bobi je protiv Bostona bio na terenu 13 minuta i umalo je došao do dabl-dabla, 10 poena i osam skokova.

Sjajan meč u pobedničkom timu odigrao je Luka Dončić sa 31 poenom, 10 skokova i osam asistencija, dok Seltiksima nisu pomogle partije Brauna (29 poena) i Tejtuma (28 poena).