Tri gola za tri boda – Partizan 12. uzastopnom pobedom uveličao jubilej Stanojevića /video/

© Foto : FK Partizan / Miroslav TodorovićFudbaleri Partizana
Fudbaleri Partizana - Sputnik Srbija, 1920, 21.02.2021
Fudbaleri Partizana su upisali i 12. uzastopnu pobedu trijumfom nad Radnikom iz Surdulice rezultatom 3:0 u 23. kolu Superlige Srbije.

Izabranici trenera Aleksandra Stanojevića, koji je stoti put sedeo na klupi crno-belih, imali su težak posao, ali su ipak uspeli da savladaju neugodnog rivala.

Pomoć u tome su imali i od ekipe trenera Slavoljuba Đorđevića koja je od 57. minuta igrala sa fudbalerom manje pošto je drugi žuti karton dobio defanzivac Ranko Jokić.

Prethodno je Partizan poveo sa 1:0, u finišu prvog poluvremena, u 44. minutu, glavom je loptu u mrežu gostiju poslao štoper Igor Vujačić.

​Deset minuta kasnije Partizan je duplirao prednost preko Aleksandra Šćekića, a  konačan rezultat je u 63. minutu postavio Takuma Asano.

Partizan se pobedom približio Crvenoj zvezdi na samo tri boda zaostatka, ali šampion Srbije ima i dva meča manje, od 17.05 igra protiv Spartaka u Subotici.

Crno-beli posle 23 odigrana kola imaju 56 poena, Zvezda ima 59, a trećeplasirana Vojvodina je dosad osvojila 47.