Bjelica „epizodista“, Majami se osvetio šampionu /video/

© AP Photo / Mark J. TerrillDžimi Batler i Lebron Džejms u duelu Majamija i Lejkersa
Džimi Batler i Lebron Džejms u duelu Majamija i Lejkersa - Sputnik Srbija, 1920, 21.02.2021
Srpski košarkaš Nemanja Bjelica imao je epizodnu ulogu u porazu svojih Sakramento Kingsa. Ekipa Majami Hita osvetila se Los Anđeles Lejkersima za poraz u prošlogodišnjem finalu NBA lige.

Sakramento Kingsi su upisali šesti poraz u nizu, pošto su od njih bili bolji Čikago Bulsi rezultatom 122:114.

Bjelica je za nepunih 12 minuta na parketu upisao devet poena (3/7 iz igre), tri skoka i jednu asistenciju.

Čikago je kontrolisao utakmicu praktično od prvog do poslednjeg minuta i zasluženo došao do pobede protiv tima koji je bio bez svog startnog krilnog centra Harisona Barnsa i startnog centra Rišona Holmsa.

Kod pobednika najbolji je bio Zek Lavin sa 38 poena, a pratili su ga Kobi Vajt sa 19 i Tedijus Jang sa 18 poena.

Na drugoj strani videli smo dabl-dabl Marvina Beglija od 26 poena i 11 skokova. Badi Hild je imao 23, a Dieron Foks 20 poena.

U reprizi prošlogodišnjeg velikog finala, ekipa Majami Hita je savladala Lejkerse u Los Anđelesu rezultatom 96:94.

Majami je iskoristio to što Lejkersi nisu na raspolaganju imali Entonija Dejvisa, koji će propustiti narednih mesec dana zbog povrede.

Gosti su često imali dvocifrenu prednost, ali su Lejkersi konstantno uspevali da se rezultatski vrate u meč i zakomplikuju situaciju.

Poenima Kajla Kuzme na minut i po do kraja domaćin je prišao na dva poena zaostatka, ali je u narednih nekoliko dana promašivao i tako ostao bez šanse za pobedom.

Kendrik Nan je imao 27 poena, Džimi Batler 24, uz osam skokova i pet asistencija, a Bem Adebajo 16, uz deset skokova i šest asistencija.

Kajl Kuzma je bio najefikasniji kod gubitnika sa 23 poena, dok je tripl-dabl umalo viđen kod Lebrona Džejmsa, koji je imao 19 poena i po devet skokova i asistencija.