Šamar za šamarom – Don Karlo održao bukvicu Klopu i naneo četvrti poraz zaredom!

© AFP 2023 / PHIL NOBLEKarlo Anćeloti i Jirgen Klop
Karlo Anćeloti i Jirgen Klop - Sputnik Srbija, 1920, 20.02.2021
Fudbaleri Evertona ostvarili su veliku pobedu pobedivši najvećeg rivala Liverpul na Enfildu – 2:0.

Izabranici Karla Anćelotija prvi put u 21. veku slavili su u „Mersisajd derbiju“ na Enfildu, čime je ova pobeda još veća.

Liverpul, aktuelni šampion Engleske, pretrpeo je četvrti poraz zaredom u Premijer ligi, sada imaju 16 bodova manje i utakmicu više od Mančester sitija, te mogu da se oproste od odbrane titule.

Videćemo kakva će sudbina biti Jirgena Klopa, s obzirom da nijedan vlasnik ne trpi neuspehe, a ovi Liverpulovi su baš veliki i porazom pali su na sedmo mesto.

Everton je poslednji put pobedio Liverpul kao gost davne 1999. godine i ova generacija „karamela“ biće upamćena kao prva koja je slavila na Enfildu u trećem milenijumu.

Pobedu ekipi italijanskog stručnjaka doneli su Rišarlison golom u trećem minutu i Sigurdson iz penala u 83.

Kod prvog gola Rodriges je dodao loptu do Brazilca koji je rutinski savladao sunarodnika na golu Liverpula.

Do prvog poluvremena Džordan Henderson imao je dobru šansu, ali je Džordan Pikford odbranio.

U drugom poluvremenu Evertonu je poništen jedan gol, Mo Salah je promašio fantastičnu šansu... Činilo se da će ostati 0:1, ali Arnold je skrivio penal i Everton je dobio šansu za 0:2

Sigurdson je uzeo loptu i duplirao prednost gostiju.

Do kraja se rezultat nije menjao i Everton je prekinuo seriju od tri utakmice bez pobede, dok je Liverpul nastavio sa mučenjem.