Reprezentativac Srbije Filip Petrušev - Sputnik Srbija

Srbija se na krilima Petruševa plasirala na Evropsko prvenstvo!

Košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se na Evropsko prvenstvo pobedom nad Gruzijom – 92:66.

Srbiju je na ovom susretu sa klupe predvodio Dejan Milojević, pošto selektor Igor Kokoškov nije mogao da se priključi ekipi usled obaveza u Fenerbahčeu.

Naši košarkaši uradili su ono zbog čega su došli u Tbilisi – pobedom nad domaćom selekcijom i matematički su obezbedili plasman na šampionat Starog kontinenta.

Srbiju je do pobede predvodio talentovani Filip Petrušev koji je na ovom susretu debitovao u seniorskoj reprezentaciji.

Centar Mege utakmicu je zaršio sa 27 poena, šest skokova i dve asistencije – indeks 30.

Njega su još pratili Anđušić sa 22 poena, Avramović je dodao devet, dok su Jaramaz i Raduljica postigli šest.

„Orlovi“ su odlično otvorili utakmicu i posle nekoliko minuta igre rezultat na semaforu bio je – 2:11.

Srpski košarkaši igrali su granitnu odbranu, napad je dobro funkcionisao, ali to je bilo samo na početku.

Izabranici Dejana Milojevića loše su završili prvu četvrtinu, ubacili su samo dva poena za četiri minuta, te je posle 10 minuta rezultat bio – 10:13.

Poeni su se teško postizali, gledali smo festival promašaja, međutim, Filip Petrušev i Danilo Anđušić ušli su u dobar ritam, pa je i Srbija zaigrala bolje.

Konačno su i trojke krenule da ulaze i Srbija je, za razliku od prve deonice, odlično finiširala prvo poluvreme – 31:37.

Briljirao je Petrušev sa 16 poena, dok je Anđušić postigao 10.

Treća četvrtina bila je odlučujuća za ishod utakmice. Srbija je furiozno otvorila ovaj period, sa tri trojke u tri napada, te je i prednost prvi put bila dvocifrena.

Do kraja deonice naši košarkaši nisu popuštali, pogađali su iz svih pozicija i pred poslednjih deset minuta igre imali su +14 – 51:65.

U četvrtoj četvrtini prednost je samo rasla i Srbija je na kraju zasluženo slavila protiv Gruzije i time obezbedila plasman na Evropsko prvenstvo.

17:53 19.02.2021

Obezbeđen je plasman na Evropsko prvenstvo!

17:49 19.02.2021

Njegov 27. poen!

17:47 19.02.2021

Srbija je odavno slomila otpor protivnika, čeka sam kraj utakmice.

17:43 19.02.2021
17:40 19.02.2021

Na pet minuta do kraja naši košarkaši imaju 24 poena prednosti.

Ilija Zuros zatražio je tajm-aut.

17:39 19.02.2021

Prvi put imamo više od 20 poena prednosti. Poentirao je Aleksa Avramović, njegov deveti poen.

17:38 19.02.2021
17:34 19.02.2021

Njegov 24. poen!

17:33 19.02.2021

Posle prodora.

17:31 19.02.2021

Arbitri su dali tehničku Avramoviću za foliranje, iako je dobio udarac u lice.

17:29 19.02.2021
17:27 19.02.2021

Aleksa Avramović poentirao je na isteku četvrtine i Srbija pred poslednju deonicu ima +14, 51:65.

17:25 19.02.2021

Fenomenalna četvrtina naših košarkaša. Do kraja treće deonice ostalo je još 60 sekundi.

17:23 19.02.2021

Trojka Alekse Avramovića.

17:21 19.02.2021

Sjajan debi igrača Mege u dresu Srbije.

17:19 19.02.2021
17:18 19.02.2021

Dejan Milojević zatražio je tajm-aut posle trojke Sanadzea.

17:17 19.02.2021

Petrušev ima 18 poena i pet skokova.

17:16 19.02.2021

Sve funkcioniše u našoj igri u trećoj četvrtini.

17:14 19.02.2021

Održavamo prednost.

17:13 19.02.2021

Gruzija smanjila zaostatak na jednocifren.

17:12 19.02.2021
17:09 19.02.2021

Sjajno!

Dangubić pogađa treću trojku Srbije u drugom poluvremenu. Ilija Zuros morao je da zatraži tajm-aut.

17:08 19.02.2021

Odlično otvaramo drugo poluvreme!

17:07 19.02.2021

Anđušić pogađa trojku!

16:53 19.02.2021
16:51 19.02.2021

Danilo Anđušić poentirao je na kraju prvog poluvremena, te Srbija ima +6 na poluvremenu!

Briljira Petrušev sa 16 poena, dok je Anđušić ubacio 10.

Na drugoj strani Šermadini ima 12, a Frenkamp 10.

Bravo, odlično finišira naša selekcija prvo poluvreme.

16:50 19.02.2021

Šermadini je pogodio oba slobodna bacanja.

16:48 19.02.2021

Prva trojka za našu reprezentaciju!

16:47 19.02.2021

Na isteku napada, šteta...

16:46 19.02.2021
16:45 19.02.2021

Šermadini je pogodio oba slobodna bacanja, 24:25.

Prethodno je Filip Petrušev promašio trojku.

16:44 19.02.2021
16:43 19.02.2021

Amerikanac u redovima Gruzije pogodio je oba slobodna bacanja, 20:24.

16:42 19.02.2021

Podrška na društvenim mrežama.

16:41 19.02.2021

Miroslav Raduljica dobro se pozicionirao i samo vratio loptu u koš.

16:39 19.02.2021

Posle ofanzivnog skoka košarkaša Mege postiže svoj deseti poen.

Danilo Anđušić pogodio je tri slobodna bacanja, pošto je prethodno fauliran pri šutu za tri poena.

16:38 19.02.2021

Loša odbrana Raduljice i centar Gruzije lako je pogodio pored njega.

16:37 19.02.2021

Srbija teško postiže poene iz igre.

16:35 19.02.2021

Poentirao je Frenkamp, te je Dejan Milojević zatražio tajm-aut.

16:34 19.02.2021

Plus Gruzija ima napad. Bekauri je promašio trojku za vođstvo.

Na drugoj strani Petrušev je bio neprecizan.

16:29 19.02.2021

Prvo je Aleksa Avramović promašio polaganje, a potom je i Danilo Anđušić posle ofanzivnog bio neprecizan van linije 6,75.

Arbitri su nekoliko minuta da li se radi o namernom faulu i na kraju su to i dosudili. Jaramaz je prekinuo kontru i Sanadze će imazi dva slobodna.

16:25 19.02.2021

Konačno koš naših reprezentativaca.

16:24 19.02.2021
16:23 19.02.2021

Marko Luković napravio je grešku u koracima, lopta je za Gruziju.

16:22 19.02.2021
16:18 19.02.2021

Prilično neefikasna prva četvrtina.

Srbija je odlično otvorila utakmicu, povela sa +9 (2:11), ali veoma loše je finiširala prvu deonicu, te posle 10 minuta ima tri poena prednosti – 10:13.

16:17 19.02.2021

Poentirao je mladi srpski košarkaš pod košem Gruzije.

16:16 19.02.2021

Novi koš Đorđa Šermadinija.

Marko Luković promašio je šut za tri poena.

16:15 19.02.2021

Poentirao je Đorđo Šermadini.

Na drugoj strani Raduljica je napravio faul u napadu, lopta je za Gruziju.

Amerikanac iz redova Gruzije pogodio je od tablu.

16:12 19.02.2021

Filip Petrušev poentirao je u reketu Gruzije za velikih devet poena prednosti, 2:11.

16:08 19.02.2021

Jaramaz je istrčao kontru, fauliran je i pogodio je jedno slobodno bacanje, 2:7.

Frenkamp je promašio trojku, a na drugoj strani nije poentirao ni Miroslav Raduljica.

Odlična odbrana naše selekcije i košarkaš iz Gruzije pravi grešku u koracima.

Prvi poeni za Danila Anđušića, 2:6.

Novi promašaj Šermadinija, a potom je neprecizan bio i Petrušev.

16:05 19.02.2021

Dobra odbrana Petruševa, međutim, Dangubić je izgubio loptu i Gruzija poentira posle kontranapada, 2:4.

Dangubić nije uspeo da poentira. Na drugoj strani faul u napadu Šermadinija.

Dva slobodna bacanja za Filipa Petruševa, debitanta u nacionalnom dresu Srbije.

Mladi centar pogodio je oba bacanja, 0:2.

Bokolišvili je promašio trojku, odlična odbrana naših igrača.

Šermadini pravi faul nad Raduljicom i srpski igrač ide na liniju za slobodna bacanja. Pogodio je oba, 0:4.

Prvi napad imaju košarkaši Gruzije.

Gruzija nije uspela da poentira, lopta je za naš tim. Anđušić nije uspeo da poentira.

15:58 19.02.2021

Srećno „orlovi“!

15:54 19.02.2021

Utakmica uskoro počinje!

15:43 19.02.2021
Selektor košarkaša Srbije Igor Kokoškov (desno) i njegov pomoćnik Dejan Milojević - Sputnik Srbija, 1920
15:33 19.02.2021

Finci su ovom pobedom (92:84) obezbedili plasman na EP, pošto imaju bolji međusobni skor od Švajcarske.

Našoj reprezentaciji sada je potrebno da pobedi Gruziju ili Švajcarsku u poslednjem kolu. Ukoliko izgubimo oba meča, nećemo se plasirati na Evrobasket.

O tome niko ne misli, ipak smo vicešampioni Evrope i očekujemo obe pobede u poslednjem ciklusu kvalifikacija.