Bjelica odigrao utakmicu sezone /video/

© AP Photo / Rich PedroncelliSrpski košarkaš Nemanja Bjelica protiv Majamija
Srpski košarkaš Nemanja Bjelica protiv Majamija - Sputnik Srbija, 1920, 19.02.2021
Srpski košarkaš Nemanja Bjelica odigrao je utakmicu sezone u porazu njegovih Sakramento Kingsa od Majami Hita.

Bjelica je, zbog povreda saigrača, bio deo prve petorke Kingsa, ali, nažalost, u porazu od Majamija rezultatom 118:110.

On je za start trenera Luka Voltona nagradio najboljom partijom sezone, pa je za 35 minuta ubacio 25 poena (11/21 iz igre) i dodao osam skokova, tri asistencije i dve ukradene lopte.

Krilni centar reprezentacije Srbije je tek nekoliko puta ove sezone bio dvocifren, a nijednom nije postigao više od 15 poena, niti odigrao više od 28 minuta.

Kingsi su bili bez centra Rišona Holmsa i krila Harisona Barnsa, pa je Bjelica morao dodatno da „povuče“, ali to nije bilo dovoljno da njegova ekipa izbegne peti poraz u nizu.

Nikola Jokić - Sputnik Srbija, 1920, 19.02.2021
Jokić piše istoriju – prvi put u karijeri starter na Ol-staru!

Majami je sredinom treće četvrtine imao ogromnih +23, a prednost se minimalno smanjila i do sredine poslednje deonice.

Poslednji trzaj Sakramenta se desio, pa je serijom od 13:2 razlika značajno smanjena, ali je u tom trenutku vreme iscurelo sa semafora.

Kod pobednika videli smo čak dva tripl-dabla – prvi od strane Džimija Batlera (13 poena, 10 skokova, 13 asistencija), a drugi od strane Bema Adebaja (16 poena, 12 skokova, 10 asistencija).

Kod poraženih imali smo dva dabl-dabla – prvi od strane Marvina Beglija (19 poena, 10 skokova), a drugi od strane Dierona Foksa (11 poena, 10 skokova).

Tokom vikenda igraju se mečevi u okviru NBA „prajmtajm“ inicijative, radi se o duelima Majamija i Lejkersa, odnosno Bostona i Nju Orleansa, uz direktan prenos na Areni sport.