Slavlje igrača Crvene zvezde nakon izjednačenja  u poslednjim trenucima meča protiv Milana u Beogradu - Sputnik Srbija

Pavkov šokirao Milan i Zvezdi vratio nadu!

Fudbaleri Crvene zvezde i Milana odigrali su nerešeno rezultatom 2:2 u prvom meču šesnaestine finala Lige Evrope.

Revanš se igra za nedelju dana u Milanu, a crveno-belima je nadu doneo Milan Pavkov koji je golom u 93. minutu doneo izjednačenje svojoj ekipi.

Utakmicu su obeležila dva penala, dva poništena gola, crveni karton i autogol.
Fudbaler Crvene zvezde Milan Pavkov proslavlja izjednačujući gol u meču  1/16 finala Lige Evrope protiv Milana u Beogradu - Sputnik Srbija, 1920, 18.02.2021
Povratak Zvezdinog otpisanog heroja /video/

Meč je počeo mirno, ali je prva prilika viđena već u šestom minutu, kada je Samu Kastiljeho iskoristio nepažnju odbrane domaćina.

Kastiljeho je izbio u situaciju jedan na jedan sa Borjanom i uspeo da ga savlada, ali je kamera nedugo zatim bila uperena u pomoćnog sudiju koji je signalizirao ofsajd.

To je bio prvi gol koji je Italijanima poništen na ovoj utakmici, a nije bilo potrebno puno vremena za drugi.

Već u 12. minutu Rosoneri su ponovo poveli, a pogodak je proslavio Teo Ernandez.

Međutim, ovog puta je reagovala VAR soba, pa je i ovaj gol gostiju poništen, kao i prvi → potpuno opravdano, samo sada zbog igranja rukom.

Od tog trenutka Zvezda je preuzela terensku inicijativu i bila bolji rival, a prilike su krenule da se ređaju.

Ivanić je imao nekoliko opasnih šuteva, ali je Đanluiđi Donaruma uvek bio dobro postavljen.

Šansi je bilo i pred golom srpskog predstavnika, ali su mreže mirovale... Sve do 42. minuta.

Radovan Pankov je do tog trenutka igrao solidan meč, ali mu se onda desila katastrofa, pošto je postigao autogol.

U želji da prilikom uklizavanja izbaci loptu daleko iz svog šesnaesterca, poslao je ju iza leđa Milana Borjana za 0:1.

Do kraja poluvremena dobru šansu je propustio Milunović, a početkom drugog ništa se nije promenilo, pa su crveno-beli nastavili da budu bolji od dva rivala.

U 48. minutu Ben je uprskao veliku šansu jer je prekomplikovao pred golom Donarume, a samo tri minuta kasnije Romanjoli je nesrećno igrao rukom posle udarca Falčinelija.

Loptu je na belu tačku stavio Gejlor Kanga i matirao Donarumu, koji nije uspeo da odbrani šut iako je pročitao nameru – 1:1.

Zvezda je posle postignutog gola nastavila da napada u želji da dođe do velikog preokreta, ali se desila nova katastrofa Radovana Pankova.

Neiskusni štoper je doživeo još jednu nesrećnu situaciju, pošto je u kaznenom prostoru svoje ekipe oborio Tea Ernandeza, pa je dosuđen jedanaesterac.

Ernandez je rutinski rešio situaciju sa Borjanom i u 61. minutu vratio prednost svom timu – 1:2.

Ritam utakmice je posle trećeg gola značajno opao, a najzanimljivije dešavanje u narednih 15 minuta bio je Mandžukićev lakat koji je završio na licu Rodića.

Rodić nije iznudio crveni za Hrvata, koji ga je udario laktom u lice, ali ga je zaradio nekoliko minuta kasnije, nakon što je zaustavio jedan kontranapad protivnika i zbog toga bio kažnjen drugim žutim kartonom.

Vremena je bilo sve manje, a izgledalo je da crveno-beli više nemaju goriva u svom rezervoaru. Stanković je to pokušao da promeni tako što je u 81. minutu ubacio Milana Pavkova.

Pavkov će nekoliko puta pokušao sa solidne razdaljine u samoj završnici meča, ali nije opasnije ugrozio Donarumu. Nije, sve do 93. minuta.

Posle verovatno poslednje prilike na meču i kornera za Zvezdu, Milan Pavkov je bio najviši u kaznenom prostoru rivala, te neverovatnim udarcem glavom sa prve stative loptu poslao u malu mrežu druge stative – za 2:2!

Nedugo zatim, sudija iz Grčke je označio kraj utakmice.

► Delije su ostavile jasnu poruku Milanu /foto, video/

Navijači Zvezde „grme“ izvan stadiona, Borjana spasle sudije, ali ne i njegov saigrač /foto, video/

Piksija samo papir iz Kine deli da postane selektor, a do tada je već precrtao kapitena

Spektakl na Marakani - 2:2!

Neverovatna scena na Marakani! Džoker Dejana Stankovića Milan Pavkov je na neverovatan način matirao Donarumu i u poslednjim trenucima Zvezdi doneo izjednačenje!

20:44 18.02.2021

Ređaju se napadi Zvezde, ređaju se udarci Pavkova... Ali, gola nema.

20:42 18.02.2021
20:41 18.02.2021

Solidan udarac rezerviste Pavkova, ali od svega samo korner. Zvezda pred ulazak u sudijsku nadoknadu ponovo kreće da napada, ali je to daleko od ofanzive koju smo mogli videti ranije tokom ovog meča.

20:35 18.02.2021

Nekoliko opasnih napada gostiju u poslednjih par minuta, ali je rezultat ostao nepromenjen. Vremena je sve manje da Zvezda dođe do izjednačenja, a ako uzmemo u obzir da imaju i igrača manje...

Mirko Ivanić razočaran propuštenom šansom na meču između njegove Crvene zvezde i Milana u Beogradu - Sputnik Srbija
20:33 18.02.2021

U igri su Bakajoko, Pavkov i Sanogo, a van terena su Ivanić, Falčineli i Petrović.

Meča i Pioli, pa su umesto Ernandeza i Mandžukića na terenu Dalo i Čalhanolu.

20:29 18.02.2021

Grčki sudija nije imao milosti. Rodić je napravio novi faul, dobio drugi žuti karton i zbog toga automatski i crveni karton. Zvezda ostaje sa igračem manje.

20:27 18.02.2021

Izmena na desnom beku. Umesto Gobeljića u igri je Gajić.

20:26 18.02.2021
Fudbaler Milana Teo Ernandez proslavlja gol iz penala sa svojim saigračima - Sputnik Srbija
20:24 18.02.2021

Deluje kao da je to uradio nehotično, ali je Mandžukić laktom udario Rodića u lice. Za to je dobio žuti karton, tako da može da se zaključi da je dobro prošao.

20:22 18.02.2021

Prva izmena Dejana Stankovića desila se u 61. minutu, pa je na terenu od tada januarsko pojačanje Filipo Falko. Italijanski krilni napadač je zamenio El Fardua Bena.

20:20 18.02.2021

Milunović je oklevao, pa mu se sa leđa prikrao Kastiljeho i sebi stvorio sjajnu šansu. Na sreću po Zvezdu, dobra odbrana Borjana.

20:17 18.02.2021
Dijego Falčineli u akciji na meču između Crvene zvezde i Milana u okviru 1/16 finala Lige Evrope - Sputnik Srbija, 1920
Italijan prevario Italijana – za radost Zvezde /video/
20:13 18.02.2021

Teo Ernandez, koji je iznudio penal, je stavio loptu na belu tačku i Borjana poslao u jednu, a loptu u drugu stranu.

Gosti ponovo vode – 1:2.

20:11 18.02.2021

Nova greška Pankova. Ovog puta je načinio jedanaesterac. Zvezdin štoper je, podsetimo, postigao i autogol.

VAR soba je potvrdila odluku glavnog sudije.

Donaruma je pročitao nameru Gejlora Kange, ali je udarac Zvezdinog veziste bilo dovoljno ubojit da donese izjednačenje!

1:1!

20:03 18.02.2021

Romanjoli je igrao rukom posle šuta Falčinelija! Penal za crveno-bele!

20:00 18.02.2021

Ivanić i Ben su imali situaciju dva na dva, ali je Ben zakomplikovao šansu i od svega Zvezda je dobila samo korner posle rutinske odbrane Donarume.

19:58 18.02.2021

Jedna izmena u Milanu: Izašao je Rebić, ušao je Rafael Leao.

19:42 18.02.2021

Čak tri puta je lopta završila u mreži Zvezde u prvom poluvremenu, ali je dva od ta tri gol poništen. Sa druge strane, crveno-beli su nekoliko puta imali dobre šanse, ali su ili promašivali, ili je Donaruma sjajno reagovao.

Posle prvih 45 minuta, ipak, na semaforu stoji 0:1.

Detalj sa meča Crvena zveza — Milan, u duelu Nemanja Milunović i Mario Mandžukić - Sputnik Srbija
19:41 18.02.2021
19:39 18.02.2021

Zvezda je u poslednjim minutima prvog poluvremena izvela i peti korner, ali nije uspela da opasnije ugrozi Donarumu.

Milunović je loptu sebi namestio na volej iz odlične pozicije, na nekoliko metara od gola, ali šutirao daleko iznad gola.

19:37 18.02.2021

Mnogo nesreće za mladog Radovana Pankova. Hteo je najbolje, ali je slučajno loptu poslao iza leđa Milana Borjana. Milan vodi posle autogola Pankova.

19:34 18.02.2021
Rezervni fudbaleri Milana na utakmici protiv Zvezde - Sputnik Srbija

Rešenje dobijate posle utakmice...

19:33 18.02.2021

Benaser ne može da nastavi meč, pa je Stefano Pioli primoran na izmenu. Na terenu je Sandro Tonali, mladi vezista kojeg mediji porede sa legendarnim Andreom Pirlom.

19:29 18.02.2021

Donaruma je mirno prihvatio loptu posle lošeg kornera Bena, a kako bi sprečio kontru Miloš Degenek ga je blago potkačio dok je prolazio pored njega. Italijan je od sudije zahtevao žuti karton za štopera Zvezde, ali to, na sreću, nije bila odluka.

19:26 18.02.2021

Ben je ovog puta šutirao, ali je udarac bio poprilično bezopasan po Donarumu. Ipak, to je još jedan udarac u okvir gola protivnika.

19:22 18.02.2021
Sputnjik sport na utakmici Crvena zvezda – Milan - Sputnik Srbija
19:20 18.02.2021

Ponovo je Zvezdin ofanzivni vezista odlično šutirao, ali Donaruma je bio dobro postavljen, pa promene rezultata nema.

19:17 18.02.2021

Još jednom polukontra gostiju, ali gola nema. Krunić je poslao pravovremen pas ka Rebiću, ali udarac Hrvata odlazi preko gola.

19:15 18.02.2021

Sevnula je kontra Zvezde i Ivanić je izašao oči u oči sa golmanom gostiju. Nažalost, mladi Italijan je nogom odbranio njegov udarac.

19:14 18.02.2021
Detalj sa meča Crvena zveza — Milan - Sputnik Srbija
19:13 18.02.2021

Rade Krunić je uputio dobar udarac sa ivice šesnaesterca, ali je Borjan ponovo bio na visini zadatka. Milan je dobio novi korner, ali je odbrana srpskog tima otklonila opasnost.

19:09 18.02.2021

U poslednjih nekoliko minuta Zvezda ima potpunu terensku inicijativu, ali joj nedostaje završni pas kojim bi stvorila veliku priliku i potencijalno došla do vođstva.

19:06 18.02.2021

Mislilo se da je Milan poveo, slavlje je već završeno, ali onda - VAR tehnologija! Iako je Ernandez matirao Borjana posle velike greške Milana Borjana, koji je loše procenio let lopte, sudija je reagovao i poništio pogodak gostiju zbog igranja rukom.

Ostaje 0:0!

19:02 18.02.2021

Prvi posao za golmana gostiju Donarumu u osmom minutu i rutinska odbrana. Nedugo zatim na drugoj strani je bio opasan Rebić, ali je Borjan dobro reagovao i izbacio loptu u korner.

18:57 18.02.2021

Samu Kastiljeho je iskoristio trenutak nepažnje odbrane Crvene zvezde i ostao sam pred Milanom Borjanom. Rutinski je rešio tu situaciju, ali je gol poništen zbog ofsajda.

VAR soba je ponovo pogledala situaciju i potvrdila odluku glavnog arbitra.

18:48 18.02.2021
Dijego Falčineli, italijanski fudbaler, u dresu Crvene zvezde - Sputnik Srbija, 1920
Đorić za Sputnjik: Zvezda bi i sa drugim timom bila šampion, Dejo neće doći na Milan
18:42 18.02.2021

Kako javlja reporter Sputnjik sporta sa lica mesta, video-bima ispred stadiona neće biti, pa će se njih oko 50 zaputiti u neki od obližnjih lokala kako bi ispratili utakmicu.

Podsetimo, iako se spekulisalo suprotno, navijačima nije dozvoljeno prisustvo na večerašnjoj utakmici.

18:37 18.02.2021

Imate još malo vremena da završite sa obavezama. Spektakl na Marakani uskoro počinje...

18:34 18.02.2021
Trener Crvene zvezde Dejan Stanković - Sputnik Srbija, 1920
Stanković: Ne pada mi na pamet da pretim Milanu
Ibrahimović i Pioli - Sputnik Srbija, 1920
Trener Milana: Volim igrače sa prezimenom na „ić“, ali nije lako raditi sa njima
Delije su ostavile jasnu poruku Milanu /foto, video/

Ostanite uz Sputnjik sport i ispratite sve najzanimljivije detalje sa Zvezdinog meča sezone, koji u šesnaestini finala Lige Evrope igra protiv italijanskog giganta, Milana!