Novak Đoković - Sputnik Srbija

Novak pobedio povredu, bol i Raonićeve „bombe“!

Novak Đoković, najbolji teniser sveta, plasirao se u četvrtfinale Australijan opena pobedom nad Milošem Raonićem u četiri seta – 7:6, 4:6, 6:1, 6:4, uprkos velikim problemima sa povredom koju je zadobio u prethodnom meču protiv Amerikanca Tejlora Frica.

Srpski igrač će se u borbi za polufinale sastati sa Aleksanderom Zverevim, koji je prethodno pobedio Dušana Lajovića.

Đoković je imao težak posao protiv Kanađanina rođenog u Podgorici, nekadašnjeg trećeg tenisera sveta koji raspolaže razornim servisom.

Međutim, i Novak je tokom duela prikazao veliku moć kontrole gemova koje otvara početnim udarcem.

Novak tokom prvog seta nije dozvolio nijednu brejk šansu rivalu, a propustio je dve, u sedmom i devetom gemu.

Pobednik seta je morao da bude odlučen u taj-brejku, Đoković je poveo sa 3:0 i tu prednost je zadržao do kraja – sa 7:4 je okončao dodatni deo prvog seta i poveo sa 1:0.

Delovalo je i da je u drugom setu Novak bliži brejku, ali je ipak do toga prvi stigao kanadski teniser.

Đoković je brejk šansu propustio u drugom gemu, potom je Raonić stekao prvu priliku u trećem, a u petom je i uspeo da napravi razliku.

U tim momentima Đoković nije izgledao dobro, činilo se da ima velike probleme sa kretanjem na terenu, a sve zbog povrede abdominalnog mišića.

Do kraja seta srpski teniser nije stigao ni blizu šanse da vrati brejk i krene od nule pa je Raonić u desetom gemu iskoristio prvu set loptu i izjednačio na 1:1.

Nije bilo dobro u drugom, ali je bilo briljantno u trećem setu!

Đoković je lepo otvorio taj period, u četvrtom gemu je napravio brejk, u šestom još jedan i na kraju u sedmom realizovao prvu šansu da povede sa 2:1 u setovima.

Četvrti set je zaličio na prvi, Novak je u trećem gemu propustio dve brejk šanse, rivali su u daljem toku bili izjednačeni, ali je izgledalo da je Đoković spreman da napadne servis Raonića u svakom momentu.

To je učinio u devetom gemu, treću brejk priliku je realizovao, da bi u desetom bio apsolutno siguran i prvom meč loptom završio posao te obezbedio sebi mesto u četvrtfinalu Australijan opena.

Šok u Melburnu: Tim uzeo Dimitrovu samo osam gemova

► Srbija će imati predstavnika u polufinalu Australijan opena, udariće Aleksandra na Ninu

► Krajinović „izgoreo“ zbog pitanja o Novaku: Kakve on ima veze sa mnom?!

Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik Sport.

13:17 14.02.2021
11:25 14.02.2021
11:12 14.02.2021
10:16 14.02.2021
10:08 14.02.2021
14:28 14.02.2021

U sjajnom stilu je Đoković završio meč, iskoristio je meč loptu u desetom gemu i obezbedio sebi mesto u četvrtfinalu Australijan opena gde ga čeka Aleksander Zverev!

Bravo Nole!

14:21 14.02.2021

I napao je!

Đoković je sa dve odlične reakcije stigao do 30:0, potom i do tri brejk lopte.

Dve je Raonić spasao sjajnim servisima koje Novak nije uspeo da ukroti, ali je sledeća bila kobna – Novak vodi 5:4!

14:17 14.02.2021

Stigao je Novak brzo do 30:0, pogodio je zatim vrh mreže, a bekhend koji je završio u autu je značio i izjednačenje.

Ipak, dobar servis je vratio Novaku prednost, a potom i izjednačenje na 4:4.

14:13 14.02.2021

Novak je lako stigao do 30:0 pri servisu Raonića, ali je Kanađanin još lakše neutralisao pretnju.

Raonić je zatim sjajno servirao, te na kraju uspeo da osvoji gem za prednost od 4:3.

14:08 14.02.2021

Uspeli su teniseri da sačuvaju svoje servise, rezultat je izjednačen – 3:3.

14:01 14.02.2021

Poveo je Raonić sa 30:0 u četvrtom gemu, Novak je stigao do izjednačenja, a potom i do prednosti posle greške rivala.

Opet je Kanađanin ispucao loptu u aut i rezultat je bio izjednačen na 2:2.

13:55 14.02.2021

Ponovo su prva dva gema protekla bez većih tenzija, ali je u trećem Novak stigao do dve brejk prilike i nije uspeo da ih iskoristi.

Raonić vodi 2:1.

13:45 14.02.2021

Sjajno, sjajno je Novak odigrao sedmi gem trećeg seta, završio je set sa 6:1 i poveo sa 2:1!

13:42 14.02.2021

Briljantnim riternom u šestom gemu Đoković je stigao do brejk prilike, dva uzastopna poena na isti način, da bi zatim Raonić pogrešio – 5:1 za Novaka!

13:36 14.02.2021

Veoma, veoma naporan gem na Novakov servis... Raonić je svim silama pokušavao da uzvrati brejkom, ali nije u tome uspeo pa je Đoković poveo sa 4:1!

13:31 14.02.2021

Agresivno je Novak otvorio četvrti gem, na servis Raonića, poveo je sa 30:0 i dobio priliku da napadne drugi servis rivala.

U tome nije uspeo, Raonić ga je „prošetao“ terenom i osvojio prvi poen, a zatim i drugi, odličnim početnim udarcem koji je išao u telo Đokovića.

Sledeći poen se razvio, Raonić je ispalio jednu lopticu u mrežu i omogućio Novaku brejk priliku, prvu nije, ali drugu jeste iskoristio i poveo sa 3:1!

13:26 14.02.2021

Po pet poena u prva tri gema trećeg seta – 2:1 za Đokovića.

13:15 14.02.2021

Ništa od brejka, Novak nije mogao ni da priđe Kanađaninu koji je iskoristio set loptu i izjednačio na 1:1.

13:10 14.02.2021

Novak je osvojio četvrti gem u drugom setu, ali je pred njim težak zadatak – sledeći mora da dobije da bi izbegao izjednačenje u setovima – 4:5.

13:08 14.02.2021

Raonić je pokazao znake nesigurnosti, stiglo se do 40:40, ali je posle prednosti Kanađanin poveo sa 5:3.

13:02 14.02.2021

Kanađanin je bez većih problema osvojio šesti gem u drugom setu – 4:2.

12:56 14.02.2021

Raonić je lako osvojio gem na svoj servis posle pauze, a potom je stigao i do dve brejk prilike pri rezultatu 40:15.

Đoković je spasao prvu, ali drugu nije uspeo, sve mu je teže da stiže forhend udarce koji imaju putanju van terena pa je Raonić poveo sa 3:2!

12:48 14.02.2021
12:44 14.02.2021

Prvu brejk loptu u meču dobio je Raonić, posle čega je Novak uzviknuo i glasno opsovao prema svom boksu.

Ipak, otklonio je opasnost, stigao do prednosti, ali je pogrešio za novo izjednačenje.

Povezao je Đoković dva poena i poveo sa 2:1.

12:37 14.02.2021

Već u prvom servis gemu Raonića u drugom setu Novak je stigao do brejk šanse, sa tri uzastopna poena.

Kanađanin je uspeo da se izvuče iz teške situacije i izjednači na 1:1.

12:31 14.02.2021

Dobar, odličan gem za start drugog seta, Novak vodi 1:0.

12:26 14.02.2021

Poveo je Đoković i sa 5:2, potom promašio bekhend, ali je u sledećem poenu koji je trajao 18 udaraca stigao do tri vezane set lopte.

Prvu je propustio, ali ne i drugu, Novak vodi 1:0 u setovima!

12:22 14.02.2021

Poveo je Novak sa 3:0, Raonić je imao problem da pogodi prvi servis, ali je iz drugog osvojio prvi poen za 3:1.

Tako je bilo i u sledećem poenu,  bilo je i evidentno da se Đoković muči pri uzvratnim udarcima iz forhenda, ali je Raonić ponovo pogrešio i Novak je poveo sa 4:2.

12:17 14.02.2021

Novak je lagano dobio 12. gem i odveo set u taj brejk – 6:6.

12:13 14.02.2021

Lako je Raonić osvojio 11. gem u prvom setu, a Đoković je imao probleme pri kretanju.

Kanađanin vodi 6:5.

12:11 14.02.2021

Prva dva poena je Novak lako osvojio, stigao je i do 40:15, a potom sjajnim bekhendom završio gem za 5:5.

12:07 14.02.2021

Novak je propustio šansu na 30:0, promašio je forhend, ali je ipak stigao do brejk prilike.

Raonić je ponovo poslao „bombu“ i neutralisao opasnost, a posle više od četiri minuta velike borbe i do gem lopte.

Đoković je ponovo promašio forhend i Raonić je poveo sa 5:4.

12:02 14.02.2021

Đoković je lako stigao do izjednačenja na 4:4.

11:58 14.02.2021

Dupla servis greška Raonića dovela je Đokovića na dva poena do brejka, ali je potom ispalio projektil od 222 kilometara na čas, te stigao do 30:30.

Ipak, promašio je sledeći bekhend i omogućio Đokoviću brejk priliku, prvu u meču, međutim neutralisao je pretnju i stigao do prednosti koju je iskoristio za 4:3.

11:52 14.02.2021

U šestom gemu smo videli i prvu „žalbu“, Raonić je želeo da vidi gde je pala loptica posle Novakovog drugog servisa.

Bez obzira na to, Đoković je okončao gem i izjednačio na 3:3.

11:48 14.02.2021

Kanađanin je pronašao ritam u servisu, poveo je sa 40:0, ali je sledeći poen pripao Đokoviću, posle lošeg smeča.

Ipak, iz drugog servisa je upisao as i stigao do 3:2.

11:45 14.02.2021

Bez većih uzbuđenja Đoković je realizovao svoj drugi servis gem za 2:2.

11:42 14.02.2021

Raonić je diktirao tempo u trećem gemu, Đoković je čak uzviknuo „Bravo Miloše“ posle jednog odličnog poena, ali nije dozvolio rivalu da „sa nulom“ okonča gem, te stigao do izjednačenja na 30:30, greškom Kanađanina.

Ipak, Raonić je do gem lopte stigao odličnim forhend udarcem, a potom ga je i okončao dobrim servisom – 1:2.

11:36 14.02.2021

Veoma agresivno je Raonić ušao u Novakov prvi servis-gem, osvojio je prva dva poena, ali je Đoković uspeo da anulira zaostatak poenima iz forhenda i početnog udarca.

Kanađanin je sledeću loptu izbacio u aut, a narednu u mrežu, za 1:1.

11:33 14.02.2021

Raonić je sjajnim servisima započeo duel, Novak je uspeo da osvoji poene njegovim greškama, ali je Kanađanin direktnim poenom iz početnog udarca poveo sa 1:0.

11:16 14.02.2021

Simona Halep i Iga Švjontek su završile dug, dug meč, Rumunka je uspela da ostvari pobedu nad mlađom koleginicom iz Poljske, što znači da je sve spremno za start duela između Đokovića i Raonića.

11:09 14.02.2021

Srpski reprezentativac Dušan Lajović je poražen od Aleksandera Zvereva u četvrtom kolu Australijan opena, u tri seta.

Opširnije o meču u posebnoj vesti

10:51 14.02.2021

Iga Švjontek i Simona Halep igraju treći set na Rod Lejver areni, zbog čega je duel Đokovića i Lajovića pomeren za 11.15.

10:35 14.02.2021

Dušan Lajović, srpski teniser i reprezentativac, izgubio je i drugi set od Aleksandera Zvereva.

U prvom je Nemac slavio sa 6:4, a drugi je rešen u taj-brejku, sa 7:6.

Uprkos svemu, Lajović igra veoma dobro, iako je izgubio dva seta, rivalu je dozvolio svega šest više poena, 86:80.

10:15 14.02.2021

Đoković je povredu mišića zaradio u trećem setu duela sa Fricom, izgubio je potom dva seta, ali je uz pomoć medikamenata uspeo da se vrati u ritam i upiše veliku, veliku pobedu.

10:09 14.02.2021

Novak je imao velike probleme tokom meča sa Amerikancem Tejlorom Fricom, posumnjao je i na kidanje mišića u abdomenu, ali se ipak radi samo o istegnuću.

10:07 14.02.2021

Pratićemo meč četvrtog kola Australijan opena između Novaka Đokovića i Miloša Raonića.

Duel bi trebalo da startuje od 10.30 po našem vremenu.