Zverev sprečio eventualni duel Lajovića i Đokovića

© AP Photo / Andy BrownbillDušan Lajović
Dušan Lajović - Sputnik Srbija, 1920, 14.02.2021
Dušan Lajović, srpski teniser, eliminisan je u četvrtom kolu Australijan opena od Aleksandera Zvereva u tri seta – 6:4, 7:6, 6:3.

Srpski reprezentativac je pružio sasvim solidnu partiju, parirao je rivalu, ali je sedmi igrač sveta u ključnim trenucima imao bolja rešenja.

Lajović je odlično otvorio duel, poveo je sa 2:0, ali je Zverev uspeo da se potpuno vrati u set, te da u sedmom gemu napravi brejk za 4:3.

U devetom je viđena ogromna borba, Lajović je spasao brejk i set loptu, ali je u narednom nemački teniser stekao dve šanse da završi prvi period meča, a drugu je i iskoristio.

Drugi set je doneo izjednačenu igru, prilika za brejk nije bilo do 11. gema kada je Zverev uspeo da povede sa 6:5.

Nemac je imao priliku da završi set već u sledećem, ali je Lajović uzvratio brejkom i uveo set u taj-brejk.

Dodatni period igre je pripao Zverevu za 2:0 u setovima, a o izjednačenoj igri svedoči i činjenica da je Nemac, uprkos vođstvu, imao samo šest poena više u odnosu na Lajovića.

U trećem je Zverev stekao prednost od 3:1, imao je još tri brejk prilike u šestom gemu, ali je na kraju do meč lopti stigao u devetom.

Drugu je iskoristio i plasirao se u osam najboljih igrača na Australijan openu, a igraće protiv boljeg iz duela Novaka Đokovića i Miloša Raonića

​► Šok u Melburnu: Tim uzeo Dimitrovu samo osam gemova

► Srbija će imati predstavnika u polufinalu Australijan opena, udariće Aleksandra na Ninu