Zvezda „preživela“ Niš, na redu je evropski gigant /video/

© Foto : FK Crvena zvezdaFudbaleri Crvene zvezde na utakmici protiv Novog Pazara
Fudbaleri Crvene zvezde na utakmici protiv Novog Pazara - Sputnik Srbija, 1920, 13.02.2021
Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Radnički u Nišu rezultatom 1:0, u 21. kolu Superlige Srbije. Naredni rival crveno-belih je evropski gigant, Milan.

Zvezda je upisala 19. pobedu u Superligi Srbije, pa sada ima gol-razliku od 55:8 i samo dva remija, bez ijednog poraza.

Ovo je bio drugi međusobni susret ove dve ekipe ove sezone, a u prvom je tim iz Beograda slavio sa 3:0.

Zvezdi je ovo bila poslednja provera pred duel sa Milanom u Beogradu 18. februara, koji se igra u okviru šesnaestine finala Lige Evrope.

​Izabranici Dejana Stankovića su ofanzivno ušli u meč i od samog starta izvršili pritisak nad zadnjom linijom protivnika.

Pavkov je promašio jednu, Eraković drugu, a Ben treću priliku za samo deset minuta igre.

Iskusni golman Nišlija Borivoje Ristić briljirao je među svojim stativima, ali mu nije bilo spasa u 26. minutu kada su gosti poveli.

Posle još jednog kornera Mirko Ivanić je ostao sam pred mrežom protivnika i rutinski glavom rešio posao kojim je svom timu doneo vođstvo.

Potpuna dominacija Zvezde u prvih 45 minuta nastavila se i u drugom poluvremenu, ali je Radnički umalo došao do gola u 56. minutu, kada je Aksentijević pogodio prečku.

U narednih dvadesetak minuta Radnički je igrao mnogo bolje nego ranije, te uspeo da natera Zvezdu da se brani, ali većih prilika nije bilo.

Na ovom meču beležimo i debi Filipa Falka, italijanskog fudbalera koji je ove zime došao u redove šampiona Srbije.

Radnički je nastavio da pokušava da dođe do izjednačenja, imao nekoliko poluprilika kojima je mogao ozbiljnije da ugrozi gol Milana Borjana, ali promene rezultata nije bilo.

Plasman obezedio SofaScore LiveScore

Sputnjik sport – Miljanov korner: Devet bekova, magla i Tajlanđanke – kako je Zvezda „napravila“ Milan