Utakmica za infarkt na Brdu – Vojvodina se vratila „iz mrtvih“, pa u 98. ispustila pobedu

© Depositphotos.com / PhanuwatNandeeFudbal
Fudbal - Sputnik Srbija, 1920, 12.02.2021
Fudbaleri Čukaričkog i Vojvodine odigrali su 3:3 u derbiju 21. kola Superlige Srbije.

Na Banovom brdu viđen je spektakularan duel u kom smo videli skoro sve što fudbal može da ponudi.

Domaći fudbaleri bolje su otvorili utakmicu i već posle dvanaest minuta na semaforu je bilo 2:0. Birmančević je u petom pogodio za 1:0, a Ćirković je u 12. duplirao prednost.

Do kraja poluvremena moglo je da padne još golova, Čukarički je imao šansu da reši meč, ali se na poluvreme otišlo sa rezultatom 2:0.

Ekipa sa Brda u prvom periodu dobila je čak tri žuta kartona i to će ih koštati u nastavku. Ćirković je u 47. dobio drugi žuti, te je Čuka do kraja igrala sa igračem manje.

Izabranici Nenada Lalatovića znali su to kako da iskoriste i za samo dva minuta došli su do izjednačenja. U 64. i 65. precizni su bili Vukadinović i Stojković.

Vojvodina je bila u naletu, napadali su i u 80. minutu stigli su do velikog preokreta. Veljko Simić, doskorašnji igrač Zvezde, pogodio je za 2:3 i činilo se da će ceo plen otići u Novi Sad.

Ipak, da tako ne bude pobrinuo se Čolović u 98. minutu. Igrali su se poslednji trenuci duela kada je fudbaler Čukaričkog doneo bod ekipi.

Vojvodina je ostala na trećem mestu sa 43 boda, dok je Čukarički četvrti sa 39.