Svi pričaju o malo poznatom Rusu, najvećem iznenađenju Australijan opena

© REUTERS / LOREN ELLIOTTAslan Karacev, ruski teniser
Aslan Karacev, ruski teniser - Sputnik Srbija, 1920, 12.02.2021
Aslan Karacev, ruski teniser, napravio je veliko iznenađenje pobedivši Dijega Švarcmana, devetog tenisera sveta, u trećem kolu Australijan opena. Dvadesetsedmogodišnjak iz Moskve je pred ovaj turnir bio malo poznat široj javnosti, a sada je glavna tema u Melburnu.

Karacev je ne samo pobedio Švarcmana, već do pobede došao posle manje od dva sata i uz samo tri odigrana seta – 6:3, 6:3, 6:3.

Ruski teniser nije preterano poznat široj teniskoj javnosti, pa za svojih 27 godina nikada nije bio bolje rangiran od 111. mesta na planeti (trenutno 114).

On je prošle godine uspeo da uhvati dobru formu, a istu je preneo na novu sezonu gde je vrlo lako došao prošao kvalifikacije za AO.

U prvom kolu turnira rutinski je savladao Italijana Đanluku Magera, a u drugom uništio Belorusa Egora Gerasimova sa 6:0, 6:1, 6:0.

Ipak, i pored dobre forme, niko nije očekivao da Karacev u šesnaestini finala izbaci Argentinca koji je već neko vreme član Top 10.

Sve zanimljivosti sa Australijan opena pratite putem specijalnog dela našeg portala.

​Rus je rano napravio brejk u prvom setu i, mimo očekivanja, sačuvao ga bez da je protivniku dao jednu brejk priliku.

Do prve šanse Švarcman je došao tek na startu drugog seta, ali je Karacev bio podjednako sjajan u spasavanju brejk prilika koliko je bio i u korišćenju istih.

U drugom setu je iskoristio dve od tri ponuđene, a spasao čak šest – i poveo sa ogromnih 2-0.

​Ni pri tom rezultatu niko nije smeo da otpiše najboljeg argentinskog tenisera, koji je treći set počeo brejkom.

Australijan open - Sputnik Srbija, 1920, 12.02.2021
Britanski soj korone seje strah – Melburn se „zaključava“, tenis bezbedan

Ipak, Aslan je nastavio da iznenađuje, pa je napravio ne jedan, već dva brejka u nizu i serijom od 16-2 u poenima poveo sa 4:1.

Švarcman se nije predavao, pa je u sedmom gemu seta imao tri vezane, odnosno četiri brejk prilike ukupno.

Karacev ih je sve spasao, a onda sjajnim servisima završio duel i ostvario najbolji rezultat u karijeri.

Ruski predstavnik se u osmini finala sastaje sa boljim iz kanadskog okršaja Feliks Ože-Alijasim – Denis Šapovalov.

Lajović u osmini finala Australijan opena!