Krajinović izjednačio uspeh karijere, čeka se najbolji Rus

© AFP 2023 / PAUL CROCKSrpski teniser Filip Krajinović na meču protiv Pabla Anduhara
Srpski teniser Filip Krajinović na meču protiv Pabla Anduhara - Sputnik Srbija, 1920, 11.02.2021
Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u treće kolo Australijan opena pobedom nad Špancem Pablom Anduharom sa 3-1 u setovima.

Krajinović je do pobede došao posle skoro tri sata velike borbe, kojom je zakazao duel sa, najverovatnije, najboljim ruskim teniserom Danilom Medvedevim, trenutno četvrtim na svetu.

Srpski teniser je ovim rezultaom izjednačio najbolji učinak u Australiji, pošto je i 2019. godine stigao do treće runde.

Posle po jedne propuštene brejk šanse u uvodnim momentima prvog seta, desio se veliki preokret tu šestom gemu kada je Španac „prokockao“ 40:0 u svom servis gemu.

Filip je napravio bitan brejk, a onda još jedan, kojim je i završio prvi deo igre.

U drugom setu videli smo ogroman krah našeg predstavnika, koji je imao sve u svojim rukama, ali je na kraju bilo 1-1 u setovima.

Krajinović je poveo sa 4:1, pa ispustio prednost brejka koju je, ipak, momentalno vratio.

Vodio je 5:3 i servirao za osvajanje drugog seta, ali je izgubio četiri gema u nizu i dopustio protivniku da izjednači.

Marijana Veljović i Nik Kirjos - Sputnik Srbija, 1920, 10.02.2021
Kirjos napao i Srpkinju – Marijana nije želela da učestvuje u sukobu /video/

To, na sreću, nije omelo našeg predstavnika, koji je zadržao prva dva servisa na startu trećeg seta, a onda napravio ne jedan, već dva brejka zaredom.

Treći set prošao je bez mnogo turbulencije, ali ona kao da je sačuvana za četvrti gde je Anduhar bio bolji igrač, ali je na kraju sa terena morao da izađe pognute glave.

Španac je propustio čak osam brejk lopti u četvrtom setu, dok je Filip iskoristio jedinu koju je imao, a onda uspeo da zadrži servis i okonča duel.

Ukoliko Medvedev pobedi Španca Roberta Karbaljesa Baenu on će biti Krajinovićev rival u trećem kolu. Srbin i Rus su se do sada sastali jednom, a pobedu je odneo Krajinović.