Srpsku teniserku Olgu Danilović u drugom kolu Australijan opena je zaustavila Amerikanka Šelbi Rodžers.

Rodžers je bila bolja posle sat i 13 minuta igre – 6:2, 6:3.

Olga nije uspela da pruži još jednu fenomenalnu partiju, nakon što je u prvom kolu izbacila 19. teniserku sveta, Petru Martić.

Ono što je našoj teniserku pravilo najveći problem na početku meča bio je servis, pošto je izgubila svoja prva tri servis gema.

Jedna brejk nije bio dovoljan da se nadomesti prednost koju je napravila Amerikanka, pa se otišlo u drugi set.

Olga Danilović - Sputnik Srbija, 1920, 10.02.2021
Kako je Đoković spremio Olgu za iznenađenje protiv Hrvatice /video/

Iako bio se po rezultatu na sredini seta reklo da je drugi deo igre bio izjednačen (3:3), to nije bio slučaj.

U svoja prva tri servis gema Olga je spasla pet brejk lopti, dok joj je protivnica dozvolila da na riternu uzme tek nekoliko poena.

Rodžers je od tog trenutka krenula da realizuje svoje prilike, pa je sa dva sukcesivna brejka završila meč.

Rodžers se u trećem kolu sastaje sa Estonkom Anet Kontaveit.