Lajović u trećem kolu Australijan opena

© AP Photo / Andy WongDušan Lajović
Dušan Lajović - Sputnik Srbija, 1920, 10.02.2021
Dušan Lajović, 27. teniser sveta, pobedio je Aleksandera Bublika u četiri seta u drugom kolu Australijan opena.

Duci je odigrao dobar meč i posle nešto više od tri sata igre savladao je Kazahstanca – 6:4, 7:6 (4), 4:6, 6:3.

Srpskog tenisera u narednom kolu očekuje duel sa Pedrom Martinesom koji je bio bolji od Finca Emila Rusuvuorija – 1:6, 6:3, 6:2, 7:6 (5).

Lajović i Bublik odigrali su dobar meč, u svakom setu odlučivale su sitnice i na našu sreću one su uglavnom bile na strani srpskog igrača.

U prvom setu Duci je zahvaljujući brejkovima u petom i sedmom gemu došao do nedostižne prednosti i posle 40 minuta poveo je 1-0 (6:4).

Već u drugom periodu igre viđena je znatno veća borba. Ređale su se brejk lopte, a prvi je do prednosti došao Kazahstana (5:3).

Bublik je servirao za izjednačenje, imao je i set loptu, ali je Lajović uspeo da se izvuče, smanji na 5:4 i servira za poravnanje rezultata u drugom setu.

U desetom gemu usledila je drama. Lajović je spasao čak pet set lopti i na volšeban način uspeo je da izjednači, a potom i dobije drugi set u taj-brejku.

Tokom trećeg seta našem teniseru malo je opala koncentracija, te je Bublik uspeo da smanji na 2-1 u setovima, ali već u četvrtom Duci je rešio pitanje pobednika.

Ovaj period igre dobija sa 6:3 i na kraju sa 3-1 dolazi do pobede u drugom kolu prvog Grend slema sezone.