© AP Photo / Andy WongDušan Lajović
Dušan Lajović - Sputnik Srbija, 1920, 08.02.2021
Dušan Lajović, srpski teniser, posle velike borbe i preokreta uspeo je da se plasira u drugo kolo Australijan opena.

Trenutno 26. igrač sveta je imao ogromne poteškoće u duelu sa Sergejem Stahovskim, ukrajinskim teniserom koji je do glavnog žreba stigao preko kvalifikacija.

Na kraju je Lajović posle tri sata i 27 minuta igre pobedio sa 3:2, po setovima 5:7, 6:4, 6:3, 5:7, 6:4.

Prvi set je bio potpuno izjednačen, ali je Stahovski uspeo da pronađe način da osvoji gem na servis srpskog tenisera i da povede posle 12 gemova velike borbe.

Lajović je pronašao svoj ritam u nastavku, napravio je dva brejka, dozvolio je jedan, ali je to bilo dovoljno da izjednači na 1:1.

Srpski teniser je imao prava rešenja za rivala i u trećem setu, ponovo je upisivao brejkove i poveo sa 2:1, ali nije uspeo da okonča meč u četiri seta.

U četvrtom setu je preslikan prvi, Stahovski je imao više čvrstine i obezbedio je izjednačenje, samim tim i peti set.

Odlučujući period je pripao Lajoviću, iako je ukrajinski teniser imao brejk prilike, Srbin je u osmom gemu napravio brejk i u desetom stigao do tri vezane meč lopte.

Ipak, srpski teniser nije imao dovoljno koncentracije da završi duel, propustio je i četvrtu meč loptu, ali ne i petu, koja mu je omogućila pobedu i plasman u drugo kolo Australijan opena.

On će se u narednoj rundi sastati sa Aleksanderom Bublikom, 45. igračem sveta koji je u prvom kolu savladao Slovenca Aljaza Benedea.