Kecmanović briljantnom igrom stigao do drugog kola Australijan opena

© AFP 2023 / FRANCK FIFEMiomir Kecmanović
Miomir Kecmanović - Sputnik Srbija, 1920, 08.02.2021
Miomir Kecmanović, srpski teniser, plasirao se u drugo kolo Australijan opena pošto je na startu takmičenja pobedio Kamila Majčrzaka sa maksimalnih 3:0 u setovima, 6:2, 6:4, 6:3.

Srbin je prvi meč na ovogodišnjem prvom Grend slem turniru sezone završio sa 105 minuta igre.

Kecmanović će se u narednom kolu sastati sa Adrijanom Manarinom, koji je savladao Denisa Novaka, takođe maksimalnim rezultatom.

Srpski teniser je u sjajnom ritmu startovao duel, stekao je brejk prednosti, sjajno servirao i pri rezultatu 5:2 na servis protivnika stekao meč loptu.

Kecmanović je poveo sa 1:0, u nastavku je odlično igrao, ostvario je jedan brejk i osvojio drugi set.

U trećem setu je Kecmanović ponovo bio na visini zadatka, na startu je stigao do brejka, sigurnom igrom je sačuvao prednost i stigao do velike pobede.

► Herojska pobeda Nine Stojanović, u narednom kolu je čeka Serena!