Herojska pobeda Nine Stojanović, u narednom kolu je čeka Serena!

© AFP 2023 / STRNina Stojanović
Nina Stojanović - Sputnik Srbija, 1920, 08.02.2021
Nina Stojanović, srpska teniserka, plasirala se u drugo kolo Australijan opena pošto je savladala rumunsku koleginicu Irinu Begu u dva seta (6:3, 6:4) i upisala prvi trijumf na Grend slem turnirima u karijeri.

Stojanovićeva je završila meč za 103 minuta, a u drugom kolu je čeka veliki izazov – duel sa Serenom Vilijams.

Srpski teniser Novak Đoković sa navijačima u Melburnu, na Australijan openu - Sputnik Srbija, 1920, 06.02.2021
Đoković brani titulu, u Melburnu osmoro Srba – budite uz Sputnjik sport!

Nina je sjajno otvorila svoj nastup na Australijan openu, povela je sa 3:0 u prvom setu, a potom je stigla i do prednosti od 5:1.

Ipak, u narednom gemu je izgubila svoj servis, ali nije dozvolila rivalki da se potpuno vrati u set i povela je sa 1:0.

Stojanovićeva je i drugi set otvorila brejkom, imala je prednost sve do šestog gema gde je Rumunka uzvratila i izjednačila na 3:3.

Srpska teniserka je ponovo povela, propustila je dve meč lopte, ali je u desetom gemu uspela da završi meč i obezbedi sebi prolaz u drugo kolo.

U narednom duelu sastaće se sa Serenom Vilijams, jednom od najboljih igračica svih vremena.

​► Nadalu lakši put nego Đokoviću – može li Srbin ponovo da pokori Melburn?