Tunis je zapao u haos kada je 6. februara 2013. godine, nedaleko od svoje kuće, likvidiran Beladi, a samo šest meseci kasnije i drugi političar levice Mohamed Brahmi, javlja AP, dodajući da za ova ubistva, do sada niko nije osuđen, prenosi Tanjug.
Thousands of protesters backed by #Tunisia’s powerful labor union gathered in central #Tunis on Saturday in the country’s biggest demonstration for years, defying a police lockdown that blocked roads in a large area of the capital.
— Wᵒˡᵛᵉʳᶤᶰᵉ Uᵖᵈᵃᵗᵉˢ𖤐 (@W0lverineupdate) February 6, 2021
pic.twitter.com/dbcGKYYXjp
Lider Radničke partije Hama Hamami optužio je za ove likvidacije islamsku stranku Enada, koja je bila na vlasti u vreme ubistava.
Policija je ranije danas zatvorila veliko područje u centralnom delu Tunisa i blokirala puteve kako bi sprečila najavljeni protest koji podržava i najveći radnički sindikat u zemlji UGTT, preneo je Rojters.
With the people of #Tunis! https://t.co/1TD0gMqZkq
— K K (@kk0000000000) February 6, 2021
Plusieurs milliers de manifestants se sont réunis à #Tunis samedi 6 février pour dénoncer les violences policières. Ils ont aussi commémoré la mort du militant laïque Chokri Belaïd, assassiné il y a huit ans. Manifs soutenues par#UGTT . pic.twitter.com/dWvwS2eT7w
— atlasinfo (@atlasinfo) February 6, 2021
Images of today #Tunis pic.twitter.com/l8iNEtP5Vp
— Mirco Keilberth (@MircoKeilberth) February 6, 2021
U Tunisu se od sredine januara gotovo svakodnevno održavaju protesti, a demonstracije su počele obeležavanjem godišnjice revolucije u Tunisu koja je 2011. godine podstakla pobune širom regiona poznate kao „Arapsko proleće“.
Pored sporadičnih sukoba, na protestima je do sada uhapšeno preko hiljadu ljudi, a nezadovoljstvo građana sve više izazivaju brojna privođenja i zlostavljanja pritvorenika, što ministarstvo unutrašnjih poslova demantuje.