Rusija osvetila Srbiju, sa Italijanima za trofej /video/

© Sputnik / Alekseй Kudenko / Uđi u bazu fotografijaTeniska reprezentacija Rusije (Hačanov, Medvedev, Rubljov)
Teniska reprezentacija Rusije (Hačanov, Medvedev, Rubljov) - Sputnik Srbija, 1920, 06.02.2021
Teniske reprezentacije Rusije i Italije sastaće se u finalu ATP kupa. Veliki uspeh svojoj zemlji doneli su Danil Medvedev i Andrej Rubljov.

Rusija je pobedila Nemačku, čime je osvetila Srbiju koju su Panceri prethodno izbacili, rezultatom 2-1.

Rusi su došli do obe pobede u singlu, čime su rešili pitanje pobednika, pa dubl meč nije bio takmičarske, već revijalne prirode.

Pobede prvom finalisti ATP kupa doneli su Andrej Rubljov i Danil Medvedev, baš kao i u grupnoj fazi.

U prvom meču dana Rubljov je savladao Jan-Lenarda Štrufa sa 2-1 u setovima, posle sat i 22 minuta tenisa – 3:6, 6:1, 6:2.

Nemac je igrao fantastično u prvom setu i zasluženo poveo, ali je u drugom potpuno izgubio kompas.

Rubljov je, posle dva pretrpljena brejka u završnici prvog dela igre, krenuo izuzetno da servira, a brejkove je pravio mnogo lakše, pa je bez problema priveo meč kraju.

U drugom meču dana Medvedev je pobedio Sašu Zvereva, posle čak dva i po sata igre – 3:6, 6:3, 7:5.

Medvedev je imao svoju šansu u prvom setu, čime je mogao da kazni propuštene prilike Nemca, ali nije uspeo da je iskoristi, pa je i on morao da juri preokret.

Zverev je u jednom trenutku imao set i brejk prednosti, kada je u oduzeo servis rivalu za 3:2 u drugom periodu igre, ali od tog trenutka nije osvojio nijedan gem do ulaska u treću deonicu meča.

Praktično se ništa nije dešavalo u prvih deset gemova, a onda je Medvedev napravio brejk, pa u narednom gemu spasao pet brejk lopti i došao do pobede.

U dublu je nemački par Kravic/Mis savladao Donskoja i Karatsjova, ali taj meč nikome, praktično, nije doneo ništa.

Italija će igrati takođe svoje prvo finale, pošto je bila bolja od Španije neočekivano lako, sa 2-0.

U prvom meču ovog para Fabio Fonjini je pobedio Pabla Karenja Bustu posle dva časa i 20 minuta – 6:2, 1:6, 6:4.

Fonjini je prvi set počeo zaostatkom od 2:0, ali je osvojio šest gemova zaredom i poveo. Ipak, nije mu bilo spasa u drugom setu, gde je Karenjo Busta napravio tri brejka.

Kako to obično biva kod Fabija, igra je nastavila da mu oscilira, pa je u trećem setu igrao kao u završnici prvog i došao do trijumfa.

Rafael Nadal ni u ovom meču nije rešio da pomogne svojoj reprezentaciji, pošto je, iako je bio prijavljen, odustao od ATP kupa zbog povrede.

Plasman u finale svojoj zemlji je doneo Mateo Beretini, koji je posle sat i 20 minuta eliminisao Roberta Bautistu Aguta – 6:3, 7:5.

U prvom setu viđena je jedna brejk lopta, koju je Italijan iskoristio, te zatim mirnim servisima došao do vođstva.

U drugom setu nije bilo ništa drugačije, pošto je Beretini i dalje sjajno servirao, pa Agut nije imao šanse na riternu.

Španac je spasao dve brejk lopte, ali je kod pete posustao i iz gubio svu nadu.

Finale ATP kupa između Rusije i Italije igra se u nedelju ujutru od, kako za sada stvari stoje, 7.30 po srednjeevropskom vremenu.

​► AO: Đoković protiv Amerikanaca, Nadal protiv Srba!

Novaka kritikovao, pa ga intervjuisao: „Ne može u oči da ga pogleda“ /foto/