Jokić nemoćan protiv Kralja /video/

© AP Photo / Marcio Jose SanchezNikola Jokić i Lebron Džejms
Nikola Jokić i Lebron Džejms - Sputnik Srbija, 1920, 05.02.2021
Košarkaši Denvera su doživeli ubedljiv poraz od Los Anđeles Lejkersa rezultatom 114:93 u reprizi finala Zapadne konferencije prethodne sezone NBA lige. Srpski reprezentativac Nikola Jokić nije bio na svom nivou i upisao je 13 poena uz deset skokova i šest asistencija.

Aktuelni šampioni NBA lige su briljantnom igrom u drugom poluvremenu napravili veliki preokret i naneli težak poraz Nagetsima.

Ovo je bila treća uzastopna pobeda Jezerdžija nad Denverom u reprizi prošlogodišnjeg finala Zapadne konferencije.

Iako Jokić jeste upisao novi dabl-dabl, nije uspeo da pronađe ritam toko cele utakmice, pa je do 13 poena došao posle 6/16 iz igre.

Stvari nisu izgledale loše po Denver u prvom poluvremenu, pošto je ekipa iz Kolorada maltene sve vreme vodila – i na pauzu otišla sa maksimalnih +12.

Ipak, usledila je furiozna četvrtina Lejkersa, koji su serijom 15:0 otišli u treći kvartal.

Izabranici Majkla Melouna nastavili su da tonu velikom brzinom i meč je ubrzo bio rešen.

Najbolji kod pobednika bio je Lebron Džejms. Kralj je upisao tripl-dabl od 27 poena (12/19), deset skokova i deset asistencija.

Istakli su se i Denis Šruder sa 21 i Tejlen Horton-Taker sa 17 poena, a trijumf je došao uprkos looj partiji Entonija Dejvisa, koji je imao 13 poena (5/8) i devet uhvaćenih lopti.

Najefikasniji na drugoj strani bio je Džamal Marej sa 20 poena (7/17) i pet asistencija. Monte Moris je dodao 16, a Džamajkl Grin 14 poena.

Plasman obezedio SofaScore LiveScore

Za Jokića 1.477.975 glasova, i Slovenac među vodećima!

Pretukao je srpskog sudiju, ostao bez supruge, svih snova i nikada nije postao lider Rusije /video/