Kopačkom u lice – fudbaler unakazio golmana u Brazilu /video/

© Foto : Jutjub/Celebrity NewsGolman Baije
Golman Baije - Sputnik Srbija, 1920, 04.02.2021
Užasne scene u Brazilu na meču Vasko da Game i Baije, u kojem je golman gostujućeg tima zaradio udarac kopačkom direktno u lice. Prava je sreća što je preživeo!

Brutalan start Leandra Kastana, nekadašnjeg defanzivca Rome nad nesrećnim Daglasom Fridrihom, gde su posledice mogle da budu kud i kamo gore.

​Stravičan udarac kopačkom direktno u Fridrihovo lice, rezultirao je crvenim kartonom za Kastana, dok su golmana Baije morali da iznesu s terena.

I odlično je na kraju prošao, jer je povreda mogla da bude opasna po život.

Heroj Daglas Fridrih završio je sa pet kopči, ostaće mu ožiljak, ali je najbitnije da se uspešno oporavlja.

A bizarnost o kojoj su pisali brazilski mediji se odnosi na glavnog sudiju koji je, uprkos startu „za zatvor“, morao da konsultuje VAR kako bi doneo odluku o tome koje boje će karton biti.

Fudbalska reprezentacija Srbije - Sputnik Srbija, 1920, 02.02.2021
Golac za Sputnjik o „putujućem cirkusu“: Ruganje zdravom razumu, ostaje još samo da se ukine fudbal

Već na prvu loptu bilo je jasno da je bivši štoper Rome imao „žutu minutu“ i da mora pre vremena na hlađenje.

I poslat je Kastan pod tuš u 80. minutu, dok je unakaženi čuvar mreže Baije morao u bolnicu.

Na kraju, ako je uopšte i bitno, utakmica Vasko da Gama - Baija završena je bez pobednika rezultatom 0:0.