Okršaj „aždaja“ u Njujorku – Irving ličnim rekordom sezone slomio otpor Klipersa

© AP Photo / Kathy WillensKošarkaši Bruklina Kevin Durent i Kajri Irving
Košarkaši Bruklina Kevin Durent i Kajri Irving - Sputnik Srbija, 1920, 03.02.2021
Košarkaši Bruklin Netsa pobedili su Los Anđeles Kliperse 124:120.

Na terenu „Barklis centra“ videli smo okršaj velikih NBA zvezda – Kajrija Irvinga, Kevina Durenta i Džejmsa Hardena protiv Kavaja Lenarda i Pola Džordža.

Za ljubitelje košarke ovo je bila utakmica za uživanje, oba tima igrala su veoma dobro od početka i generalno tokom svih 48 minuta igrala se egal košarka.

Gosti iz Los Anđelesa bolje su otvorili meč, a Netsi su zahvaljujući Irvingu, koji je na ovom duelu došao do ličnog rekorda sezone po broju poena, i Durentu pratili tempo protivnika. Tokom druge deonice Klipersi su održavali minimalnu prednost, a već u trećoj domaćin je preuzeo kontrolu.

Dobru igru iz trećeg perioda, ekipa Stiva Neša prenela je i u četvrti, te je na dva minuta do kraja, posle trojke Durenta, imala deset poena prednosti.

Gosti se nisu predavali i nošeni Džordžom uspeli su da smanje na samo -1, međutim, ušlo se u penal završnicu i Bruklin nije dozvolio protivniku da dođe do izjednačenja ili preokreta.

Najefikasniji kod Bruklina bio je Kajri Irving sa 39 poena, Durent je postigao 28, a Harden je imao tripl-dabl – 23 poena, 11 skokova i 14 asistencija.

Na drugoj strani Kavaj Lenard je ubacio 33 poena, Džordž je dodao 26, a Nikola Batum je meč završio sa 21 poenom.

Sjajan meč viđen i u prestonici SAD gde je Portland pobedio Vašington 132:121. Lilard je sa 32 poena predvodio Blejzerse do trijumfa, dok Vizardsima nije bilo dovoljno 37 poena Bredlija Bila.

Veliki okršaj viđen je i utakmici Voriorsa i Seltiksa, dok su Toronto, Indijana i Juta upisali rutinske pobede.