Partizan na pogon Holendera do treće pobede u Turskoj

© Foto : FK PartizanFK Partizan
FK Partizan - Sputnik Srbija
Fudbaleri Partizana pobedili su Ruh iz Lavova 1:0, u pretposlednjem pripremnom meču u Turskoj.

Crno-beli završavaju pripreme u Beleku, te su za četvrtak zakazali dva prijateljska duela – protiv Ruha u 09.00 i Siloeksa u 15 časova.

Prvi duel okončan je pobedom ekipe Aleksandra Stanojevića, a jedini gol na utakmici postigao je Filip Holender u 22. minutu.

Bibras Natho lepo je pronašao Mađara koji je snažnim udarcem savladao golmana ukrajinske ekipe.

Do poluvremena nije bilo promene rezultata i na petnaestominutnu pauzu otišlo se sa minimalnom prednošću Partizana. Crno-beli bili su bolji rival u prvih 45 minuta, dominirali su i mogli su da imaju veću prednost.

U nastavku meča Holender je imao još dve šanse, jednom je pokušao i Vujačić, ali se rezultat nije menjao. Ruh je završnici imao više snage, te i više loptu u nogama jer je Stanojević odlučio da većini da svih 90 minuta.

Nije mnogo menjao i očekuje se da drugih jedanaest fudbalera zaigra protiv makedonskog Siloeksa u 15 časova.

Stanojević se protiv Ruha odlučio za postavu: Stojković, Živković, Marković, Vujačić, Obradović, Smiljanić, Zdjelar, Lutovac, Jojić, Natho, Holender.

Ovo je bila treća pobeda Partizana u četiri pripremna meča.