„Tornjevi blizanci“ srušili Cibonu i odveli Megu na vrh ABA lige! /video/

© Foto : ABA / Mega / Ivica VeselinovFilip Petrušev
Filip Petrušev - Sputnik Srbija
Košarkaši Mege pobedili su Cibonu sa 72:71 u 16. kolu ABA lige i popeli se na prvo mesto tabele.

Utakmica je rešena u triler završnici, mladi hrvatski igrač Roko Prkačin je promašio slobodno bacanje za izjednačenje, a na dve sekunde do kraja i šut koji bi njegovoj ekipi doneo pobedu.

Ne bi je zaslužio zagrebački tim, Mega je vodila u gotovo kompletnoj utakmici, imala je i dvocifrenu prednost u nekoliko navrata, ali nikako nije uspevala da prelomi rivala.

​Rezultat po četvrtinama govori čak suprotno, na poluvremenu je bilo nerešeno, a u poslednju deonicu ušlo se s poenom prednosti na računu Cibone.

Ipak, sve što je Cibona radila nije bilo dovoljno da se zaustavi briljantni centarski tandem – Filip Petrušev je utakmicu završio sa 22 poena i sedam skokova, dok je Marko Simonović imao 20 poena i devet uhvaćenih lopti.

Utakmicu je obeležio i koš Josipa Bilinovca, košarkaša Cibone, sa gotovo celog terena, jednom rukom.

Mega je prva na tabeli ABA lige sa 11 pobeda i pet poraza iz 16 mečeva, ali takvo stanje treba uzeti sa rezervom, s obzirom na to da Crvena zvezda i Cedevita Olimpija imaju po čak četiri meča manje.

► Drama bivšeg igrača Zvezde: „Imao sam virus pre mesec dana, sada imam komplikacije“