Hrvat držao Pavlovića na klupi, „pobegao“ je u Belgiju i postigao gol na debiju

© AP Photo / Darko VojinovicStrahinja Pavlović Srbija
Strahinja Pavlović Srbija - Sputnik Srbija
Strahinja Pavlović nije dobio priliku u Monaku da pokaže da je pouzdan štoper, pa je izbor pao da ode na pozajmicu u Belgiju, gde je u debitantskom meču za Serkl Briž postigao gol. Njegov novi tim pobedio je Kortrajk rezultatom 2:1, čime je prekinuo niz bez trijumfa od čak 10 utakmica.

Debi iz snova Strahinje Pavlovića, nekadašnjeg defanzivca Partizana koji je bio u nemilosti trenera "kneževa" Nika Kovača.

Serkl Briž je poveo preko Ikea Ugbe u 23. minutum, da bi u 28. srpski reprezentativac na asistenciju Dina Hotića duplirao prednost svog tima.

​Pavlović je posle kornera izvedenog s desne strane bio najprisebniji u kaznenom prostoru gostiju, te je u padu, nogom poslao loptu u mrežu.

Srpski fudbaler Strahinja Pavlović - Sputnik Srbija
Pavlović do kraja sezone u Belgiji /video/

Kortrajk je uspeo u nastavku susreta da prepolovi prednost, ne i da ugrozi prvu pobedu Serkl Briža posle 10 utakmica.

Nema dileme da će, ukoliko ovako nastavi, Pavlović koji je pre samo dva dana stigao u Belgiju na pozajmicu do kraja sezone, pokazati Hrvatu da je pogrešio što mu nije pružio šansu, kao da i da mu je mesto u Monaku.