Zvezda razbila Slask u prvom pripremnom meču /video/

© Foto : Foto: FK Crvena zvezdaFudbaleri Crvene zvezde tokom utakmice protiv Slaska
Fudbaleri Crvene zvezde tokom utakmice protiv Slaska - Sputnik Srbija
Fudbaleri Crvene zvezde su ostvarili pobedu nad poljskim Slaskom rezultatom 4:0, u prvom pripremnom meču u Turskoj.

Izabranici Dejana Stankovića su u Antaliji potpuno nadigrali treuntno četvrtoplasiranu ekipu poljskog šampionata.

Strelci za Zvezdu bili su Mirko Ivanić, Milan Pavkov i Dijego Falčineli, koji je mrežu protivnika zatresao dva puta.

​Već posle prvog poluvremena je bilo 2:0, ali je prednost prvaka Srbije mogla da bude i ubedljivija.

Prvih 45 minuta obeležio je i rani izlazak krilnog napadača Bakajoka, zimskog pojačanja crveno-belih, kojeg je zamenio Gavrić posle 20 minuta igre.

Gol protivnika su crveno-beli načeli u 34. minutu, posle kornera El Fardua Bena. On je centrirao, na loptu skočio Degenek, a profitirao Ivanić koji je ostao sam kraj druge stative.

Crvena zvezda: Borjan (od 46. Popović), Gajić (od 59. Gobeljić), Degenek (od 59. Eraković), Pankov (od 59. Milunović), Rodić (od 59. Odada), Sanogo (od 59. Petrović), Ivanić (od 59. Nikolić), Kanga (od 59. Vukanović), Ben (od 59. Srnić), Bakajoko (od 20. Gavrić, od 76. Krstović), Falćineli (od 59. Pavkov).

Samo deset minuta kasnije svoj prvi gol postigao je Falčineli, koji je sjajnim udarcem, posle kombinacije sa Benom, povisio prednost svoje ekipe.

Zvezda je i tokom drugog poluvremena imala inicijativu, a 3:0 je bilo u 58. minutu kada je Rodić savršenim pasom uposlio Falčinelija.

Za konačnih 4:0 pobrinuo se Pavkov posle još jedne sjajne, uigrane akcije crveno-belih.

Zvezda naredni meč igra u ponedeljak, protiv ruske Ufe, te će se zatim sastati sa slovenačkim Mariborom 28. januara, pa sa ukrajinskim Šahtjorom 31. januara.

Afrički novac stiže u pirotski fudbal?! /video/

Dmitrović za Sputnjik o svom golu iz penala: Sudija se iznenadio, nisam hteo da uvredim Oblaka