Luka pobesneo i požuteo u nadoknadi vremena

© REUTERS / KAI PFAFFENBACHLuka Jović
Luka Jović - Sputnik Srbija
Frajburg i Ajntraht remizirali su u 17. kolu Bundeslige - 2:2, a srpski napadača Luka Jović ponovo je u igru ušao sredinom drugog poluvremena. Ipak, ovoga puta umesto golova, usledio je žuti karton.

Luka Jović imao je neverovatan povratak u nemački fudbal, krunisan s dva gola u pobedi nad Šalkeom (3:1) o kojem i dalje mnogi pričaju, ali je sada izgubio živce protiv Frajburga.

Njegov Ajntraht bližio se osvajanju boda na gostujućem terenu, teklo je vreme u sudijskoj nadoknadi, a Luki se žurilo da njegov tim makar pokuša da dođe do pobede.

U tom naletu emocija i želji za trijumfom, Srbin se zaleteo i s dve ruke bacio na travu defanzivca domaćih Manuela Guldea, koji je uzeo loptu u hteo da zadržava vreme.

​Naravno, takav ratoborni i neopradvan stav nije doneo Joviću ništa osim žutog kartona, koji mu je pokazao glavni sudija.

Podsetimo, srpski reprezentativac i član Reala na pozajmici u Ajntrahtu, ušao je u igru umesto Hasebea u 66. minutu.

Priliku za novo dokazivanje 23-godišnji napadač imaće već 23. januara kada tim iz Frankfurta bude gostovao Arminiji Bilefeld.

► Pao dogovor Zvezde i Lećea: Falko na Marakani za 1,5 miliona evra

► Putujući cirkus srpskog fudbala

► Iznenađenje u avionu: Fudbalska reprezentacija Srbije nije dobila vizu za Ameriku