Ubedljiv poraz Partizana u Parizu /video/

© Foto : Foto: ABA liga/Split/Ivica ČavkaKošarkaši Partizana tokom utakmice u Splitu
Košarkaši Partizana tokom utakmice u Splitu - Sputnik Srbija
Košarkaši Partizana doživeli su poraz rezultatom 79:62 od franucskog Metropolitana, u drugom kolu Top 16 faze Evrokupa.

Crno-belima je ovo prvi neuspeh, posle uvodnog trijumfa nad Trentom u Beogradu.

Ekipa koju vodi Sašo Filipovski je pre svega podbacila na ofanzivnom planu i pretrpela zasluženi poraz, pa će povratak na pobednički kolosek juriti 27. januara u Kubanju, gde igra protiv Lokomotive.

​Partizan je loše ušao u meč i već posle prve deonice imao dvocifren zaostatak - i to uz trojku Zagorca u poslednjem napadu (22:11).

Crno-belima je najbolja četvrtina bila druga, koju su čak rešili u svoju korist.

Verovatno najlepši potez utakmice bilo je atraktivno zakucavanje Vilijama Mozlija, ali je Partizan i dalje gubio na poluvremenu (38:30).

​Gostima je bila potrebna dobra treća četvrtina kako bi u četvrtoj mogli da naprave preokret, ali to nije bio slučaj.

Prednost francuskog tima je dodatno porasla, a do kraja utakmice je Partizan kao jedini cilj imao to da se izbegne debakl u Parizu, ali je na kraju bilo ogromnih minus 17.

Dva igrača su kod srpskog predstavnika imala po 14 poena – Rade Zagorac i Kodi Miler-Mekintajer, dok je Vil Mozli dodao 13.

Na drugoj strani istakao se istakli su se Mišino sa 16, Halilović sa 15 i Rus sa 13 poena.

Partizan pre pomenutog meča sa Lokomotivom gostuje FMP-u 23. januara, u meču 16. kola ABA lige.