Partizanov „klinac“ doneo pobedu na pripremama u Turskoj /video/

© Foto : FK Partizan / Miroslav TodorovićFudbaleri Partizana
Fudbaleri Partizana - Sputnik Srbija
Fudbaleri Partizana pobedili su poljsko Zaglebje rezultatom 2:1, u prvom pripremnom meču tokom zimske pauze.

Crno-beli su u Turskoj odigrali prvi duel posle završnice jesenjeg dela sezone, odnosno po početku priprema za prolećni deo Superlige Srbije.

Ovo nije bio prvi duel srpskog i poljskog tima, pošto je Zaglebje izbacilo Partizan iz kvalifikacija za Ligu Evrope 2016. godine.

Prvu veću priliku na meču imao je defanzivac Maki Banjak, koji je u desetom minutu pogodio stativu, da bi zatim Šćekić, kojeg je proigrao Bajbek, bio u dobroj poziciji, ali je mreža ostala netaknuta.

​Nedugo zatim, u 30. minutu, crno-beli su poveli, a strelac je bio Filip Holender.

Ipak, ubrzo je stiglo izjednačenje Zaglebja, preko Mraza, u 40. minutu utakmice.

Najbolje prilike u nastavku imao je Takuma Asano, ali nije uspevao da donese prednost svojoj ekipi.

Golman Zaglebja je briljirao, ali ipak nije izdržao napade tima iz Beograda.

​Za konačnih 2:1 pobrinuo se devetnaestogodišnji Nikola Štulić, u 88. minutu utakmice.

Naredni meč izabranike Aleksandra Stanojevića očekuje 21. januara protiv ruskog Rubina, a zatim sledi duel sa ukrajinskom Desnom, 25. januara.

Za kraj, 28. januara će biti odigran meč protiv beloruskog Ruha u prepodnevnim, a protiv ukrajinske Zorje u poslepodnevnim časovima.