Partizan trlja ruke i čeka milione: Bivši špic crno-belih upropastio španskog prvoligaša

© Sputnik / Aleksandr Stupnikov / Uđi u bazu fotografijaUmar Sadik
Umar Sadik - Sputnik Srbija
Almerija je u šesnaestini finala Kupa Kralja deklasirala Alaves rezultatom 5:0, a dvostruki strelac bio je nekadašnji špic Partizana Umar Sadik.

Blista Nigerijac, koji se praktično igra fudbala i uživa u životu na Pirinejima, što se vidi iz meča u meč.

Posle devet golova koliko je postigao u Segundi, sada je na izdominirao u kup takmičenju, a maestralna partija, krunisana s dva gola, od kojih drugi prava majstorija, s obzirom na to da je postignut petom.

Do prvog pogotka za Almeriju u neočekivano visokom trijumfu nad Alavesom, koji je član Primere, Sadik je stigao već u osmom minutu.

Fudbalska lopta - Sputnik Srbija
Tinejdžer koji je pobedio život

Uspeo je nekako da se izbori za loptu, zatim je sebi dao for i udarcem levom nogom, iskosa sa deset metara, pogodio bliži ugao. Efektno!

Usledilo je isključenje gostujućeg fudbalera Pine, pa je crveno-belima bio olakšan posao.

Igrao se 45. minut kada je Ager Akečea duplirao prednost domaćina, ali je Nigerijac pre odlaska na odmor uspeo ponovo da se upiše u strelce - 3:0.

Genijalna reakcija Umara Sadika i pogodak petom bez gledanja gde je gol, u stilu najvećih majstora fudbalske igre.

​Podsetimo, u slučaju da se Almerija domogne elitne španske lige, Partizan će na ime bonusa od transferovog Sadika dobiti još tri miliona evra, na početnu sumu koja je iznosila pet miliona evropskih novčanica.

Takođe, crno-beli trljaju ruke i od svakog Umarovog gola, s obzirom na to da je dogovoreno između Partizana i Almerije da Španci plate klubu iz Humske dodatnih 500.000 evra ako Sadik postigne 20 golova.

Tu je i bonus od još pola miliona, ukoliko zabeleži 50 utakmica, a već je na koti 19.

​Katastrofu Alavesa upotpunio je autogol Batalje, da bi poslednji pogodak na utakmici postigao Viljar sa bele tačke u 82. minutu.

Srpski defanzivac Nikola Maraš odigrao je svih 90 minuta za Almeriju, dok je nekadašnji reprezentativac Radosav Petrović u 74. minutu zamenio Kostu.