Bjelica potpuno ispao iz rotacije, Pokuševski neprimetan u trijumfu Oklahome

© Foto : fiba.basketballSrpski reprezentativac Nemanja Bjelica
Srpski reprezentativac Nemanja Bjelica - Sputnik Srbija
Košarkaši Sakramento Kingsa pretrpeli su težak poraz od Los Anđeles Klipersa 138:100, a Nemanja Bjelica nije odigrao ni minut u dresu ekipe iz prestonice Kalifornije.

Bivši košarkaš Crvene zvezde nije odigrao ni minut u poslednja tri duela i pitanje je vremena kada će biti trejdovan ili jednostavno otpušten.

Pred start godine pretpostavljalo se da Bjelica neće dočekati kraj sezone u Sakramentu i po svemu sudeći to će se obistiniti jer je na početku igrao veoma malo, a sada nimalo.

Reprezentativac Srbije šansu nije dobio ni prilikom ubedljivog zaostatka, u takzovanom „garbidž tajmu“, te nam to daje signale da je završio svoje u Kingsima.

Ekipa Luka Voltona utakmicu je ispustila u trećoj četvrtinu koju je izgubila 37:16. Katastrofalno su odigrali ovaj period i Klipersi su predvođeni Kavajom Lenardom lako priveli utakmicu kraju.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Lenard sa 27 poena, Pol Džordž je dodao 26, Moris je imao 18, Kenard 14, a Teren Men je meč završio sa 13 poena.

Kod Sakramenta bolji od ostalih bio je Marvin Begli treći sa 20 poena.

Košarkaši Oklahome pobedili su posle produžetka Čikago Bulse 127:125.

Aleksej Pokuševski na terenu je proveo dvanaest minuta i imao je pet poena, tri skoka i asistenciju.

Poku je posle najbolje utakmice u karijeri odigrao solidan meč, ali od njega više očekujemo u nastavku takmičarske godine.

Tander je preko Šeja Gildžes-Aleksandra uspeo da izbori produžetak u kojem je veliku ulogu igrao centar Majk Muskala.

Čikago je preko Zeka Lavina imao šansu da, prvo, meč završi u regularnom delu, a potom i u produžetku.

Najefikasniji kod Tandera bio je Gildžes-Aleksandar sa 33 poena i 10 asistencija, a pratio ga je Lu Dort sa 21 poenom, osam skokova i šest ukradenih.

U poraženom timu Zek Lavin postigao je 35 poena, Kobi Vajt je dodao 22, a Markanen i Vendel Karter po 16.

Oklahoma ima skor 6/6, dok je Čikago na razočaravajućih 4/8.