Viktor Troicki se igrao sa nervima, ali ipak ide u Australiju!

© REUTERS / Aly SongViktor Troicki
Viktor Troicki - Sputnik Srbija
Viktor Troicki, srpski teniser, uspešno je okončao kvalifikacije i plasirao se na Australijan open.

Selektor Dejvis kup reprezentacije Srbije, koji se i dalje aktivno takmiči, sjajnom igrom je u finalu kvalifikacija pobedio Sedrika Marsela Stebea.

Teniserka Olga Danilović - Sputnik Srbija
Olga Danilović se plasirala na Australijan open! /video/

Nemački teniser je bio 11. nosilac u kvalifikacijama, trenutno je 126. igrač sveta, ali nije uspeo da parira inspirisanom Troickom.

Troicki je duel uspeo da završi duel za devedesetak minuta, u dva seta – 6:4 i 6:2.

Srpski teniser je u prvom setu napravio veliki preokret, gubio je sa 3:1, ali je najpre izjednačio, stekao u sedmom gemu i dve brejk šanse, a u devetom je poveo sa 5:4.

Set je završio bez izgubljenog poena u desetom gemu, da bi već u prvom gemu drugog seta osvojio gem na servis protivnika.

Viktor je poveo sa 5:0, imao je priliku da završi meč sa „nulom“, ali je Nemac uspeo da napravi brejk i produži duel.

Stebe je osvojio dva uzastopna gema, ali ne i treći – Troicki je iskoristio prvu meč loptu i plasirao se na Australijan open.

​► Troicki ekskluzivno za Sputnjik: Nisam došao kao „vanzemaljac“

► Srbija je postala šampion uz Tonijevu trubu: „Kad sam zasvirao srpske melodije – ludilo!“ /video/

► Australijan open umalo otkazan, krivicu hteli da svale na Đokovića?!