Egipćanka srušila snove Aleksandri Krunić

© AFP 2023Aleksandra Krunić
Aleksandra Krunić - Sputnik Srbija
Aleksandra Krunić, srpska teniserka, nije uspela da se plasira na Australijan open.

Trenutno 232. igračica sveta poražena je od Egipćanke Majar Šerif u dva seta, za 69 minuta igre rezultatom 6:1, 6:2.

Teniserka Olga Danilović - Sputnik Srbija
Olga Danilović se plasirala na Australijan open! /video/

Krunićeva je solodno počela meč, u trećem gemu prvog seta je imala i brejk šansu, ali nije uspela da je iskoristi.

Njena rivalka priliku nije propustila, povela je sa 3:1 i potom osvojila tri uzastopna gema, iskoristivši i treću set loptu.

Srpska teniserka nije uspela da se vrati u meč, izgubila je dva gema na svoj servis u drugom setu i Šerifova je povela sa 4:0.

Krunićeva je smanjila razliku, ali nije imala dovoljno energije za preokret i drugi set je izgubila sa 6:2.

► Srbija je postala šampion uz Tonijevu trubu: „Kad sam zasvirao srpske melodije – ludilo!“ /video/

► Australijan open umalo otkazan, krivicu hteli da svale na Đokovića?!