Brutalna utakmica Nedovića – 33 poena za tri četvrtine u pobedi Panatinaikosa

© Sputnik / Mihail Serbin / Uđi u bazu fotografijaNemanja Nedović
Nemanja Nedović - Sputnik Srbija
Nemanja Nedović, košarkaš Panatinaikosa, odigrao je fenomenalnu utakmicu u pobedi nad ASVEL-om.

Reprezentativac Srbije bio je apsolutno nezaustavljiv, odbrana francuske ekipe nije imala rešenje i pogađao je iz svih pozicija.

Kroz tri četvrtine imao je 33 poena, u poslednjoj nije forsirao i na kraju je utakmicu završio sa 33 poena, pet skokova i šest asistencija – indeks 40.

Bivši košarkaš Crvene zvezde odlično je otvorio utakmicu i već u prvoj četvrtini imao je trinaest poena. Tokom druge četvrtine bio je nešto tiši, te ja na poluvremenu imao 18 poena.

U trećoj deonici Nedović je ponovio ono što je uradio u prvoj četvrtini. Pogađao je iz svih pozicija, odbrana mu nije mogla ništa i pred poslednjih deset minuta već je bio na 33 koševa.

Tokom četvrte četvrtine nije igrao mnogo, PAO je slomio otpor ASVEL-a i na kraju je zasluženo slavio – 88:71.

Ovo je drugi put ove karijere da Nedović daje 30 ili više poena, a imao je partije i od 28 i 27 poena.