Viktor i Olga preko Amera do finala, Krunićeva odigrala spektakularan meč

© TENISKI SAVEZ SRBIJE/ VIKTOR CERVJAKOVOlga Danilović
Olga Danilović - Sputnik Srbija
Olga Danilović, Aleksandra Krunić i Viktor Troicki su se plasirali u finale kvalifikacija za Australijan open, dok to nije uspeo Nikola Milojević.

Troicki je imao težak posao u prvom setu, brejkova nije bilo u prvih 11 gemova, ali je srpski teniser uspeo da osvoji gem na servis rivala i reši prvi deo sa 7:5.

U drugom setu je viđena gotovo identična situacija, ali je Troicki ranije uspeo da ostvari brejk.

Osmi gem je priredio pravi spektakl, Troicki je iskoristio tek četvrtu brejk šansu, a u devetom gemu i četvrtu meč loptu.

Olga je pobedila Vikari takođe u dva seta, u prvom je viđeno čak pet brejkova, a srpska teniserka je u desetom gemu uspela da završi posao.

Pet brejkova je bilo i u drugom setu, Danilovićeva je ostvarila četiri i okončala meč sa 6:1.

Za mesto u glavnom žrebu boriće se sa Ankitom Rainom, 180. teniserkom sveta, što je za tri mesta bolji renking od Olginog.

​Spektakularan duel je odigrala Krunićeva protiv Seguelove, u prva tri gema je odigrano čak 37 poena, a u osmom gemu je napravila brejk i povela sa 1:0.

Drugi set je bio daleko kraći, Seguelova je napravila dva brejka i izjednačila, a u trećem je Krunićeva ponovo žestoko namučila 208. teniserku sveta.

Srpska teniserka, trenutno 232. na VTA listi, gubila je sa 2:1, ali je uspela da osvoji pet uzastopnih gemova i stigla do finala kvalifikacija.

Tamo je čeka duel sa Majar Šerif, 128. teniserkom sveta.

Finale neće videti Milojević, porazio ga je Federiko Fereira Silva, posle 132 minuta igre, posle tri seta, iako je poveo sa 1:0.

Julises Blanč – Viktor Troicki 0:2 (5:7, 3:6)

Saša Vikeri – Olga Danilović 0:2 (4:6, 1:6)

Danijela Seguel – Aleksandra Krunić 1:2 (2:6, 6:2, 6:2)

Federiko Fereira Silva – Nikola Milojević 2:1 (2:6, 6:1, 6:4)

► Australijan open umalo otkazan, krivicu hteli da svale na Đokovića?!