Srbi polovični drugog dana kvalifikacija za Australijan open

© AP Photo / Darko VojinovicNikola Milojević (desno) i Miljan Zekić (levo)
Nikola Milojević (desno) i Miljan Zekić (levo) - Sputnik Srbija
Srpski teniseri imali su polovičan uspeh drugog dana prvog kola kvalifikacija za Australijan open.

Prvog dana na terenu su bili Nina Kostić, Jovana Jović, Olga Danilović, Aleksandra Krunić i Viktor Troicki. Njihove rezultate pogledajte OVDE.

Drugog dana prvi je na teren izašao Danilo Petrović, trenutno 144. teniser planete, i pretrpeo poraz od Majkla Moa.

Amerikanac je savladao Petrovića poprilično lako, za sat vremena i osam minuta – 6:3, 6:2.

Petrovića je koštalo to što nikako nije uspevao da „uđe“ u servis protivnika, pa tokom celog meča nije stvorio nijednu brejk loptu.

Nikola Milojević je bio uspešniji, pa ćemo ga, uz Troickog, gledati u drugom kolu kvalifikacija za AO.

Trenutno 138. teniser planete je pobedio Italijana Matea Violu za sat i po vremena – 6:4, 6:4.
Tejlor Taunsend, američka teniserka - Sputnik Srbija
„Debela si, batali sport“: Amerikanka ceo život „na tapetu“, tužila je i majka

Milojević je napravio veliki preokret u prvom setu, s obzirom da je gubio 4:1 i bio prinuđen da spasi tri vezane brejk lopte.

Ključni trenuci su bili na njegovoj strani i italijanski teniser će dugo razmišljati o tome kako u ovom meču nije uzeo barem jedan set.

Milojevićev protivnik u drugom kolu kvalifikacija (ima ukupno tri) će biti Portugalac Frederiko Fereira Silva, 182. igrač sveta, koji je prethodno izbacio Lukasa Lacka.

Burne reakcije zbog Đokovićevog tretmana: „Već su izuzetno privilegovani, a sad još i ovo?