Olga rutinski, Troicki i Krunićeva se namučili na startu puta ka Australiji

© AP Photo / AnonymousViktor Troicki nakon osvajanja prve titule u karijeri, u Moskvi 2010.
Viktor Troicki nakon osvajanja prve titule u karijeri, u Moskvi 2010. - Sputnik Srbija
Viktor Troicki, Olga Danilović i Aleksandra Krunić su se plasirali u dalji tok kvalifikacija za glavni žreb Australijan opena.

Takmičenje su, nažalost, okončale Nina Kostić i Jovana Jović.

Troicki je uspešno započeo kvalifikacije i posle preokreta je pobedio Jurija Rodionova, izgubio je prvi set sa 6:2, ali je potom izjednačio istovetnim rezultatom, te sa 6:1 rešio treći set.

U polufinalu kvalifikacija čeka ga američki teniser Julisej Blanč.

Krunićeva je za 96 minuta eliminisala Olgu Govorcovu, belorusku teniserku, takođe posle preokreta.

Rezultat je bio gotovo identičan kao u meču Troickog, s tim što je Krunićeva rivalki dozvolila da osvoji jedan gem više u trećem setu.

Danilovićevoj je za prolaz dalje bilo potrebno 80 minuta igre protiv Kristine Kučove koju je savladala sa 6:2, 6:2, a naredna protivnica je Saša Vikeri.

Kostićeva nije uspela da savlada belgijsku rivalku Isalin Bonaventur (6:3, 6:3), a od Jovićeve je bolja bila Kineskinja Đia-Đing Lu sa 6:2, 6:1.

To je 240. teniserki na VTA listi osmi uzastopni poraz.